توسعه کشاورزی فراسرزمینی درازبکستان پیگیری می شود

قزوین- نائب رئیس اتاق بازرگانی قزوین گفت: انتقال دانش فنی و توسعه کشاورزی فرا سرزمینی در ازبکستان را با مشارکت بازرگانان ایرانی پیگیری می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست تجار، بازرگانان و تولیدکنندگان استان قزوین با هیئت تجاری استان نواحی کشور ازبکستان روز چهارشنبه در سازمان صنعت استان قزوین برگزار شد.

مهدی بخشنده در این نشست اظهارداشت: در سفر هیئت تجاری ایران در سال گذشته به ازبکستان دیدگاه ما نسبت به سرمایه گذاری در این منطقه مثبت شد و با شرایطی که از سوی رئیس جمهور ازبکستان برای سرمایه گذاری ایجاد شده فرصت خوبی برای تجار و بازرگانان کشور از جمله استان قزوین ایجاد شده است که باید از آن استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: ازبکستان سرزمین بکری است و با قابلیت هایی که در حوزه کشاورزی و گردشگری دارد می تواند برای ما جذابیت لازم را داشته باشد و در این راه باید نسبت به معرفی توانمندی های خود بیشتر تلاش کنیم.

نائب رئیس اتاق بازرگانی قزوین تصریح کرد: کشور ازبکستان در مسیر توسعه قرار دارد و زیرساخت صنعتی را دارد اما صنایع زیادی در آن مستقر نشده است و برای نمونه استان نواحی در ازبکستان سیاستهای خود را مشخص کرده و آمادگی دارد در بخش «ساندویچ پنل» و «امور ساختمانی» کشاورزی و صادرات خدمات فنی و مهندسی با ایران همکاری کند.

بخشنده اضافه کرد: بستر بکر ازبکستان موجب شده کشورهای زیادی برای سرمایه گذاری وارد این کشور شوند اما خوشبختانه تجار و بازرگانان ازبکی، صنایع ایران را باور دارند و میتوانیم از این فرصت استفاده کنیم.

وی گفت: صنایع ما به آن باور رسیده که با انتقال دانش فنی به سود مناسب برسیم و اولویت درصادرات دانش فنی است وسیاست کلی هیئت ازبکی این است که کالا در کشورشان تولید شود.

بخشنده یادآورشد:پیشنهاد می شود درصادرات مواد غذایی، تجهیز کارگاهها، ماشین سازی، شوینده ها که در ازبکستان بازار خوبی دارد زمینه توسعه مناسبات اقتصادی را فراهم کنیم.

وی اظهارداشت: در قزوین مدرن ترین کارخانه کشمش را داریم که می توانیم در ازبکستان نیز چنین واحدی را ایجاد کنیم و مناسبات خود را توسعه بخشیم.

نائب رئیس اتاق بازرگانی قزوین تصریح کرد: انتقال دانش فنی، توسعه کشاورزی فراسرزمینی با وجود طبیعت بکر و ایجاد واحدهای مازاد تولید برای بازار داخلی ازبکستان از کارهایی است که در توسعه مناسبات اقتصادی می تواند مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: با ایجاد روابط نزدیک تر با استانهای شاخص ازبکستان مانند نواحی، قشقه دریا و بخارا می توانیم شرایط تجارت با این کشور را تسهیل کنیم.

کد خبر 4394908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =