دخالت سلایق شخصی در فرهنگ موجب آسیب فرهنگی می شود

شبستر- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: دخالت سلایق شخصی در فرهنگ موجب آسیب فرهنگی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد محمد پور امروز چهارشنبه در جمع فعالان هنری و فرهنگی شهرستان شبستر اظهار داشت: مصمم هستیم تا با همکاری، همراهی و اجماع نظر عموم اهالی فرهنگ و هنر اصولی را دنبال کنیم و گفتمان و اندیشه فرهنگی و هنری را پیاده سازیم و  توسعه فرهنگی را در سطح مطلوبی ارتقا دهیم.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ یک تخصص است افزود: با توجه به اینکه موضوعات فرهنگی یک تخصص است باید متخصصین این امر در این موضوع ورود کنند و نباید هرکسی در حوزه فرهنگ و هنر اظهار نظر کند لذا ما در نظامی زندگی می کنیم که که نباید سلایق شخصی در فرهنگ اعمال شود چرا که موجب آسیب فرهنگ می شود.

وی گفت : فرهنگ یک جریان است که می تواند آن ملت را پیشرفته، عزیز و توانا کند و فرهنگ، نظامی است از باورها و ارزشها و رفتارها و نمادهایی که در یک جامعه از گذشته تا امروز برای تعامل افراد آن جامعه وجود داشته است. بنابراین، فرهنگ در هر حالتی و برای هر فردی از افراد جامعه وجود دارد و در شئون مختلف زندگی او مؤثر و برای حیات جامعه ضروری است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه دیدگاه ما عدالت فرهنگی در تمام نقاط استان است تصریح کرد: فرهنگ، پدیده ای پویاست و همواره در تحول و تکامل و از منابع مختلفی تغذیه می کند و بخصوص نخبگان جامعه در بارور شدن آن، نقش مهمی دارند. هنرمندان بخشی از نخبگان هستند و تأثیر آن ها در فرهنگ جامعه، به دلیل اینکه با احساسات و عواطف افراد سر و کار دارند، بارزتر و سریع تر است.

وی با تاکید بر توجه به مساله اقتصاد فرهنگ و هنر ادامه داد: مصمم هستیم گام های مؤثری برای تحقق اهداف فرهنگی و اقتصادی، تولید ناخالص ملی در بخش ایجاد فرصت های شغلی و نیازهای مصرف جامعه برداریم و به این وسیله موج عظیمی از هنرمندان خلاق مسیرهای توسعه و نیل به هداف تبیین شده را برای خود هموار کنند.

 محمد پور با اشاره به اهمیت واگذاری امور به مردم، استعداد یابی ها و استفاده از ظرفیت های تاریخی و فرهنگی شهرستان شبسترگفت: این خطّه از کشور، همواره صاحب مکتب و سبک در تمامی حوزه ها بوده است و امیدواریم با همراهی و همکاری مردم، اصحاب رسانه و هنر هم چنان در تمامی حوزه ها صاحب مکتب و سبک باشد.

کد خبر 4394920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =