اولین هنرستان فنی و حرفه ای در آمل بهره برداری شد

آمل - اولین هنرستان فنی و حرفه ای با حضور جمعی از مسئولان در آمل به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، به صورت همزمان دو هنرستان فنی وحرفه ای سما و هنرستان تربیت بدنی وابسته به سازمان سما در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی آیت الله آملی در زمینی به مساحت ۵ هزار متر مربع افتتاح شد.

فاضل لاریجانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل آیت الله آملی شامگاه چهارشنبه در این مراسم با اشاره به اینکه فرصت مناسبی فراهم شد از پتانسیل دانشگاه آزاداستفاده کنیم و بتوانیم کیفیت کار و مهارت آموزی را ارتقاء دهیم، افزود: این مهم برای دانشگاه یک فرصت مناسبی است تا بتوانیم از روند کاهش جمعیت دانشجو جلوگیری کنیم و حضور دانش آموزان در محیط دانشگاه نقش موثری در جذب دانشجو دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل آیت الله آملی با بیان اینکه بحث اشتغال یکی از موضوعات مهم در مبحث آموزش محوری است، ادامه داد: در کشورهای مختلف، نظام آموزش محوری را در نظر گرفتند و هنرجویان باید بر اساس نیاز کار فنی آموزش ببینند و تا نیاز شغلی برآورده شود.

لاریجانی با اشاره به اینکه اشتغال یکی از مباحث مهم امروز جامعه ما محسوب می شود، گفت: هنرجویان باید تعلیمات عمومی آموزش ببینند تا بتوانند کار آفرینی و خود اشتغالی کنند.

وی اظهار کرد: دانشگاه آکسفورد در حوزه اشتغال تحقیقاتی انجام داد که این تحقیق نشان می دهد تا ٢۵ سال آینده ۴۵ درصد از اشتغال ها با کاهش روبرو خواهد بود که یک زنگ خطر جدی محسوب می شود.

لاریجانی با اشاره به اینکه تا چند دهه آینده متوسط شغلی منسوخ می شود و سطوح دیگری جایگزین می شوند، ادامه داد: در طراحی نظام آموزشی فنی حرفه ای به آینده باید نگاه کرد تا بازار کار چه چیزی را می خواهد.

لاریجانی گفت: ساخت این هنرستان یک شروع کار برای مجموعه ما بود و در آینده ای نزدیک در تظر داریم تا این مهم را به یک شهرک آموزشی تبدیل کنیم.

کد خبر 4395498

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =