اتصال انقلاب به حکومت امام زمان رسالت امام خمینی(ره) بود

شاهرود - فرمانده قرارگاه عمار بابیان اینکه اتصال انقلاب به حکومت امام زمان (عج) رسالت امام خمینی(ره) بود، گفت: امام راحل بارها تأکید کردند که این نقطه اتصال فلسفه انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مهدی طائب ظهر پنج‌شنبه در یادواره شهدای روستای خیج شاهرود، ضمن طرح این پرسش که انقلاب اسلامی به چه دلیل به وجود آمد و شهیدان انقلاب از سال۴۲ تا پس از ۵۷ و جنگ تحمیلی برای چه چیزی شهید شدند، تأکید کرد: اتصال انقلاب اسلامی به حکومت عدل امام زمان(عج) فلسفه انقلابی است که امام خمینی(ره) آن را آغاز کردند.

وی افزود: پس برای حفظ این انقلاب و اسلام راستین و ناب بود که شهیدان ما پای به میدان گذاشتند و باخدا معامله‌ای عاشقانه کردند لذا راه بزرگی را برگزیدند تا همواره بر تارک آسمان افتخار این دیار بدرخشند چراکه هدف و راهشان مقدس بود.

معامله عاشقانه شهیدان با خدا

فرمانده قرارگاه عمار بابیان اینکه خدا در این عالم هرچه خلق کرده برای انسان بوده و آن را رایگان در اختیارش قرار داده است، گفت: تمام سرمایه‌های الهی برای این است که یا امروز از آن بهره ببریم یا برای آینده آن را ذخیره کنیم اما خداوند یک سرمایه را به انسان داده که نمی‌تواند آن را ذخیره کند و آن عمر است.

طائب گفت: عمر تنها سرمایه خداوند است که نمی‌توان آن را ذخیره کرد چراکه زمان حیات ما مدام در حال سپری شدن است و دیگر بازنمی‌گردد لذا باید در این اندیشه باشیم که از آن چگونه بهره ببریم پس یکی از ویژگی‌های شهدای ما و اولیاءالله این بود که می‌دانستند باید از این سرمایه چگونه استفاده کنند.

وی افزود: هرکدام از ما که به دنیا آمده‌ایم کنتور عمرمان از ابتدا در حال شمارش نفس‌هایمان است تا روزی که به اتمام برسد و این امر برای تمام مردم کره زمین یکسان قلمداد می‌شود و تنها تفاوت در بین مردم جهان این است که خودشان انتخاب می‌کنند این عمرشان به چه‌کارهایی بگذرد، آیا در راه راست و نیک خرج شود و یا در راه نادرست.

بهشت پاداش اخروی خداوند

فرمانده قرارگاه عمار گفت: خداوند در دنیا نیز برای ما پاداشی قرار داده که برحسب نحوه زندگی و سپری کردن عمرمان به ما داده می‌شود اما پاداش‌های دنیوی دارای یک ویژگی هستند و آن نقد بودنشان است، انسان در همین دنیا به‌یک‌باره می‌تواند صاحب‌خانه، ماشین و دیگر نعمات شود اما دو بدی نیز دارد نخست اینکه محدودیت زمانی دارد یعنی یک روز به اتمام می‌رسد مانند سفر زیارتی و هم محدودیت مکان دارد یعنی بالاخره در یکجایی به انتها می‌رسد.

طائب بیان کرد: اما خداوند یک پاداش اخروی نیز برای ما قرار داده که برعکس دنیا که پاداش‌هایش نقد است، این بار بهشت برین که همانا پاداش اخروی خدا است، نسیه محسوب می‌شود اما دو مزیت دارد نخست بدون زمان است یعنی پاداش ابدی در بخش برین در هیچ ظرف و زمانی نمی‌گنجد و دومین ویژگی اینکه محدود به مکان نیست یعنی تا ابد ادامه دارد.

وی افزود: فرق شهدا با سایر انسان‌ها در این است که آن‌ها روش دوم را برگزیدند یعنی پاداش اخروی که لامکان و لازمان است را ارجح از حیات دنیوی و لذایذ آن قرار داده‌اند و لذا اینگونه است که امروز نام و یادشان بر پهنه گیتی گسترده شده است.

کد خبر 4395957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =