شعار آموزش و پرورش در چهل سالگی انقلاب اعلام شد

معاون فرهنگی پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: «پایبندی به آرمان ها و اصول انقلاب، افتخار به گذشته و امید به آینده» شعار آموزش و پرورش در چهل سالگی انقلاب است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا کاظمی در اجلاسیه سوم دوازدهمین کنگره سراسری انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: اتحادیه انجمن اسلامی به عنوان یک تشکل ایمانی، انقلابی و ولایی و همیشه در صحنه امیدهای آینده این نظام است.

وی ادامه داد: هر اتحادیه یک سنگر فرهنگی است و با هیچ تشکلی نمی توان آن را مقایسه کرد؛ و ما نیز از شما انتظارات بیشتری داریم.

معاون فرهنگی پرورشی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: شما به عنوان طلایه داران عرصه فرهنگ و دفاع از آرمان های نظام و به عنوان نیروی انسانی انقلاب و مدیران آینده نظام، مدیران جهادی، مدیران انقلابی و خدمتگذار به ملت هستید.

وی عنوان کرد: بحران هویت، بحران بلوغ و بحران های مختلف فردی در حوزه افسردگی، خشم، ناامیدی و یاس در فضای مدارس وجود دارد و این در حالی است که شما می توانید برای پیشگیری از این اتفاقات قدم بردارید.

کاظمی گفت: باید به خودباوری، اعتماد به نفس، توان علمی، بصیر ت و آگاهی از مسائل سیاسی و اقتصادی برسیم و یقینا این اتحادیه و کنگره می تواند کمک فراوانی به این بخش کند.

معاون فرهنگی پرورشی وزارت آموزش و پرورش  گفت: در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به سمت قله های اقتدار علمی، اقتدار معنوی، اقتدار نظامی ، اقتصادی و اجتماعی حرکت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه راز استقرار و تداوم نظامی جمهوری اسلامی ایران الگوی نوینی است که امام برای نظام جمهوری اسلامی ایران بنیان نهادند. 

معاون فرهنگی پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: برخی به دنبال ایجاد یاس در فضای عمومی جامعه و در حوزه های مختلف هستند؛ دشمن چهل سال است که تلاش می کند انقلاب اسلامی را از پای در بیاورد اما تاکنون موفق نشده و همچنان تلاش می کند و یاس را با فشار اقتصادی توسعه و ترویج می دهد.

وی با تاکید  براینکه با تکیه بر دستاوردهای نظام، ایجاد امید و بزرگ نکردن مشکلات در اولویت باشد، افزود: باید اعتماد و توان جوانان و دانشمندان را به رخ کشید این در حالی است که باید خودمان را نیز نقد کنیم و عیب های خودمان را رفع کنیم.

وی گفت: انقلاب اسلامی دارای شاخص هایی است که بر اساس آن شاخص ها رو مسیر پیشرفت را طی کرد.

کاظمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در فروردین سال ٩٧ خاطرنشان کرد: ایشان استقلال و آزادی، مردم سالاری، اعتماد به نفس و خودباوری ملی، عدالت و تحقق احکام دین و سریعت را از اصول بنیادین انقلاب برشمردند. 

وی افزود: ما نیز باید در چهلمین سال انقلاب اسلامی این شاخص ها را در فرآروی خود قرار دهیم.مردم اگر وارد عرصه اقتصاد شوند به دولت کمک کنند و دولت نیز تدبیر کند قطعا مشکلات حل خواهد شد. دشمن اگر فکر میکند انقلاب اسلامی در چهلمین سال خود و در دوران پختگی عقب گرد می کند، خیال واهی کرده است.کاظمی به شعار آموزش و پرورش در چهلمین سال انقلاب اشاره کرد و گفت: پایبندی به آرمان ها و اصول انقلاب، افتخار به گذشته و امید به آینده شعار ماست و باید برای تحقق این شعار تلاش کنیم. 

کاظمی خاطرنشان کرد: حل تمامی مسائل فرهنگی و جامعه به عهده آموزش و پرورش نیست البته که در این راستا بیشترین سهم را داریم. تصمیم داریم به اندازه توان خود و ظرفیت های تشکل های دانش آموزی در حوزه های مهم نظام به اندازه وقت بگذاریم. 

وی به سه اولویت توسعه فرهنگ قرآن، اقامه نماز و عطرت، توسعه مهارت ها و فضائل اخلاقی و ایجاد روحیه امید در دانش آموزان اشاره کرد و افزود: فعالیت هایی به اقتضای شرایط زمانی و جامعه آماده شده که این شرایط مانند تحقق شعار سال مقام معظم رهبری تدوین و اقدامات بسیاری انجام دهیم. 

معاون فرهنگی پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: انجمن باید در توسعه فرهنگ عفاف و حجاب ورود پیدا کند؛ امر به معرو و نهی از منکر امروز در جامعه در فراروی ما قرار دارد و ما به کمک شما به عنوان بهترین با بازوان در اموزش و پرورش نیاز داریم.

کد خبر 4397113

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =