گفتگو تنها راه چاره در شرایط پر خطر امروز است

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: گفتگوی درون سازمانی راه اصلاح فضای بیرون است و رسیدن به نقطه مطلوب در این زمینه می تواند اولویت کاری شورا در سال دوم باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، الهام فخاری در نطق پیش از دستور خود در هشتاد و پنجمین جلسه شورا با اشاره به سالروز وفات آیت الله طالقانی گفت: باور ایشان همواره به مردم  وظیفه حاکمان در برابر مردم بود. مخاطب ایشان همواره مردم بودند و همیشه تلاش می کردند صدای مردم را بشنوند و صدای مردم باشند. هر چند که جمهوری اسلامی خیلی زود از برکت وجود ایشان محروم شد.

فخاری در ادامه افزود: لازم است در یکسالگی شورا به خودم و همه اعضا در شورا یادآوری کنم که شنیدن صدای مردم با همه سلایق و دیدن مردم در همه گوشه های شهر چه آنان که پروای در میان بودن و دیده شدن دارند و چه آنان که بنا به شرایط اقتصادی و سیاسی و اجتماعی نه پروای دیده شدن دارند و نه امکانات آن را از وظایف اصلی ما است.

رییس کمیته اجتماعی شورا اظهار داشت: تاکید می کنم که مهمترین خاص نیاز مردم از همه گروه ها که پس از شنیدن و دیدن که دو مهارت اساسی فهم کنش اجتماعی است ما را به سمت اقدام باید رهنمون کند. ما باید اولویت ها را در زمان مناسب بازنگری کنیم.

فخاری افزود: در این میان گفت و گو را  به عنوان مهارت؛ پایه، روش و راه چاره مورد تاکید قرار می دهم.

وی خاطر نشان کرد: این گفت و گو نه تنها گفت و گوی سازمان مدیریت شهری با مردم، نه تنها گفت و گوی شورای شهر به منزله منتخبین مردم با دیگر بخش های حاکمیتی بلکه گفت و گوی درون سازمانی و گفت و گوی میان مدیران و کارکنان و کارگران و بخش های مختلف سازمان کاری است. چرا که گام اول برای اصلاح فضای بیرونی اصلاح درون سازمان است.

رییس شورای استان تهران گفت: متاسفانه ما بعد از یکسال موفق نشدیم گفت و گوی درون سازمانی را به وضعیت مطلوب برسانیم و این می تواند اولویت کاری ما برای سال دوم باشد.

فخاری عنوان کرد: گفت و گو پیش نیاز هایی دارد از جمله خود آگاهی و دیگر آگاهی، شنیدن و درست گفت و صرفا نباید حمله و تعارض و تخریب باشد. گفت و گو آداب و ایینی دارد که نباید برای طرفین گفت و گو پیامد های منفی در پی داشته باشد. اینطور نباشد که امنیت گفت و گو برقرار باشد اما نامینی در بیرون و درون سازمان رخ دهد.

الهام فخاری افزود: در یکسالگی شورا تاکید من بر مهارت های پایه ای زندگی به عنوان مهارت های اصلی برای زندگی اجتماعی و سیاسی و تداوم زندگی سازمانی سالم است.

وی ادامه داد : به یقین  اگر پیش نیاز های گفت و گو در همه سطوح محترم شمرده می شد و اگر در همه کشور رعایت می شد امروز در چالش کنونی قرار نداشتیم. فخاری گفت: تقاضای من این است که به مهارت های اساسی به عنوان یکی از اولویت ها نخست در درون سازمان کاری شهرداری و در گام بعدی در درون سازمان کاری شورای شهخر تهران، ری و تجریش و در گام بعدی در مقیاس ملی در گفت و گو با گروه ها و طبقات مختلف اجتماعی  و در گفت و گو با همه اصناف و انجمن های تخصصی و نهاد های مدنی جدی تر بیاندیشم.

فخاری اظهار داشت: گفت و گو تنها راه چاره در شرایط پر خطر امروز است.

کد خبر 4398493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =