توضیحات وزارت علوم درباره رئیس دانشگاه علمی کاربردی

وزارت علوم در خصوص بحث های مرتبط با دانشگاه جامع علمی کاربردی در یکی از رسانه ها اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از وزارت علوم،  پیرو انتشار خبری با عنوان «کسی برای رئیس جمهور تره هم خورد نکرد»، از سوی یکی از رسانه ها و سایت های خبری در روزهای گذشته در خصوص بحث های مرتبط با دانشگاه جامع علمی کاربردی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توضیحات ذیل را جهت تنویر افکار عمومی منتشر کرد.

متن توضیحات وزارت علوم به شرح ذیل است:

۱-  روسای دانشگاه‌ها در چارچوب یک فرایند قانونی به پیشنهاد وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی از میان استادان متعهد و دارای سوابق ارزشمند علمی و اجرایی انتخاب و منصوب می‌شوند. در انتصاب رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز همین فرایند قانونی انجام شده است.

۲- دستور اولیه ریاست جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با دانشگاه جامع علمی کاربردی براساس گزارش تقدیم شده به وی صادر شده است. لیکن پس از اطلاع دقیق وی از موضوع و دستور وی به بازرسی ویژه ریاست جمهوری برای بررسی دقیق گزارش اولیه، هیات بازرسی ویژه ریاست جمهوری بررسی همه جانبه‌ای از اقدامات انجام شده در این دانشگاه و موارد مطرح شده در گزارش اولیه انجام داده و گزارش جامعی که نشان دهنده اقدامات صحیح دانشگاه، در راستای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، برنامه‌های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سیاست‌های دولت تدبیر و امید است به ریاست جمهوری تقدیم کرده است.

وی نیز به دنبال گزارش بازرسی ویژه ریاست جمهوری برای تداوم اقدامات پیش گفته تاکید کردند.

۳- برنامه‌های در دست اجرای دانشگاه جامع علمی کاربردی که در راستای طرح آمایش آموزش عالی و به منظور تقویت این دانشگاه، واگذاری آموزش‌های مهارتی به بخش‌های غیر دولتی و ارتقاء کیفی آموزش‌های علمی کاربردی است، مورد تایید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بوده و انجام این اقدامات توسط تیم مدیریتی دانشگاه مزبور مطالبه جدی وزیر وزارت عتف است.

۴- وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مصمم است در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید از همه ظرفیت‌های موجود برای ساماندهی آموزش عالی کشور و بویژه ارتقای کیفی آموزش‌های مهارتی استفاده کند و اجرای این سیاست‌ها تا نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت.

کد خبر 4400569

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =