مکاتبه با سازمان انرژی اتمی در خصوص کارخانه ید گلستان انجام شد

گرگان- مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: از نیمه دوم سال گذشته مکاتبه با سازمان انرژی اتمی در خصوص پساب کارخانه ید گلستان انجام شده است.

امیر عبدوس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مجوز استقرار و بهره برداری از کارخانه ید گلستان در دهه ۸۰ صادر شده است.

وی با اشاره به این که مجوز استقرار کارخانه شورابه ید که کاری مشابه کارخانه ید ( کانسار خزر) انجام می دهد در زمان مدیرکل سابق محیط زیست گلستان صادر شده است، افزود: از نیمه دوم سال گذشته درخواست هایی در خصوص دریافت مجوز بهره برداری از کارخانه شورابه ید تحویل محیط زیست گلستان شده اما به دلیل ابهامات در مورد مدیریت پساب این واحد مجوز صادر نشده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان ادامه داد: از سال گذشته مکاتبه با سازمان انرژی اتمی  در خصوص وجود مواد پرتوزا در پساب کارخانه ید را انجام داده ایم.

وی اضافه کرد: در ابتدا سازمان انرژی اتمی اعلام می کرد که سازمان حفاظت محیط زیست در این حوزه مسئولیت ندارد و ما خودمان مسئولیم و شما نگران نباشید ما نطارت های لازم را داریم و ضرورتی به ورود شما در این موضوع وجود ندارد.

عبدوس تصریح کرد: بعد از اینکه ما به قانون هوای پاک و ماموریت هایی که در خصوص استانداردهای پرتوزایی بر عهده محیط زیست نهاده شده اشاره کردیم سازمان انرژی اتمی نتایج اندازه گیری ها، توصیه ها و الزامات را برای ما ارسال کرد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان انرژی اتمی تاکنون در پاسخ به مکاتبات ما نگرانی در خصوص پرتوزا بودن پساب کارخانه ید گلستان را القا نکرده است.

کد خبر 4401329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =