بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شهرک های صنعتی مرند

مرند – معاون وزیر صنعت از شهرک های صنعتی مرند بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات آن ها قرار گرفت و تصمیماتی برای صنعت این شهرستان اخذ شد.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق نجفی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع ‌کوچک وشهرک های صنعتی ایران، عصر چهارشنبه به همراه محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس و داود گرشاسبی فرماندار ویژه مرند از شهرک های صنعتی و نواحی صنعتی روستایی شهرستان مرند بازدید کردند.

نجفی در حاشیه این بازدید، طی جلسه ای در فرمانداری مرند گفت: ۴ میلیارد ریال از سوی سازمان صنایع کوچک به عملیات آبرسانی شهرک صنعتی زنوز اختصاص پیدا می کند.

وی افزود: ۳۰ هکتار زمین نیز با پیگیری فرمانداری، از سوی شهرداری زنوز به این شهرک اختصاص پیدا خواهد کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه از مکان یابی شهرک صنعتی مبل مرند خبر داد و اذعان داشت: ضمن صدور و موافقت اصولی با اجرای خوشه صنعتی و صادراتی صنایع چوب و مبل شهرستان مرند، مقرر شد مکان یابی از سوی فرمانداری ویژه مرند در صورت تایید و تصویب شهرستان به عنوان منطقه ویژه، صورت بگیرد.

نجفی در ادامه خاطرنشان کرد: یک واحد نمایشگاهی دائمی مبل مرند در شهرک شماره ۱ مرند با ارائه مشوق با واگذاری زمین احداث شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک گفت: مکان یابی و تملک زمین برای احداث شهرک صنعتی یامچی نیز در این سفر به تصویب رسید.

وی اظهار داشت: در شهرک صنعتی هادیشهر نیز ۳۰ درصد مشوقات، تا ۶۰ ماه تقسیط با ۱۰ درصد اخذ اولیه مصوب شد.

نجفی از صدور مجوز ناحیه صنعتی ارسی نیز خبر داد و عنوان کرد: مقرر شد ظرف ۲ ماه آینده، فرماندار جلفا نسبت به اخذ مجوزهای لازم از شورای برنامه ریزی اقدام و در صورت تحویل به شهرک های صنعتی، ظرف ۱۵ روز مجوز ناحیه صنعتی ارسی جلفا صادر و به سرمایه گذاران تحویل داده شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین اذعان داشت: مقرر شد فرماندار جلفا نسبت به اخذ مجوزهای قانونی برای ناحیه صنعتی ایری سلفی اقدام و پس از تحویل آن به شهرک های صنعتی، ظرف ۲ ماه نسبت به اجرایی نمودن ناحیه از طرف شهرک ها اقدام شود.

کد خبر 4401861

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =