دریافت۵هزار میلیارد تومان مالیات برارزش افزوده در تهران طی سال ۹۶

تهران- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از دریافت۵ هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده در استان تهران طی سال ۹۶ خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، نعمت الله ترکی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه تدوین سند توسعه شهر تهران طی سخنانی با انتقاد از توسعه بی برنامه شهر تهران گفت: بی برنامه گی ها سبب شد، که یک مرتبه منطقه ۲۲ تهران ایجاد شده است و حالا این منطقه بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

وی افزود: بر اساس همین بی برنامه گی ها کنار دهکده المپیک شهرک « گلستان» ایجاد شد و حالا این شهرک به سمت « چیتگر» و از آن سو تا کرج پیش رفته و به تبع آن انفجار جمعیت و توسعه شهر تهران را شاهد هستیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با بیان این که فکری برای ایاب و ذهاب و تامین انرژی توسعه بی برنامه تهران نشده است، اضافه کرد: توسعه بی برنامه سبب وارد آوردن خسارات فراوانی می شود، همیشه حاصل بی نظمی ها و عدم هماهنگی ها و چالش ها در مدیریت شهرها و استان ها نداشتن سند توسعه بوده و اگر هم برنامه ای وجود داشته به بهانه نداشتن منابع و یا نوع نحوه اجرا بوده است.

ترکی با تاکید بر تدوین سند توسعه استان تهران گفت: این سند شهرستان به شهرستان در استان تهران با چشم انداز سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی شده و در حال تدوین است، که مهم ترین بخش این برنامه ها موضوع توسعه شهری و شهرسازی است.

وی گفت: در همین استان تهران دو شهر کنار هم داریم که یک شهر مجوز تراکم ۵ طبقه می دهد و شهر دیگر رویکرد دیگری دارد در حالی که در همین طرح تفصیلی تمام جانمایی ها دیده شده اما با کمیسیون های ماده ۱۰۰ به راحتی برنامه ها را زیر پا می گذارند، ما اصلا مشکل منابع مالی نداریم و اصلا نباید منتظر تامین مالی از سوی دولت باشیم. بعنوان مثال در استان تهران ۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات مصوب ملی استانی داریم که اگر تخصیص آن صد درصد باشد با نیازها سنخیتی ندارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با بیان این که در استان تهران سال ۹۶ نزدیک به ۵ هزار میلیارد تومان از محل ارزش افزوده پول نقد از مردم اخذ شد، گفت: از این میزان ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به شهرداری تهران و ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد به شهرداری های شهرستان های تهران پرداخت شده است، نباید این میزان اعتبار بدون برنامه هزینه شود.

وی افزود: ۶۰ درصد گردش مالی کشور در استان تهران است، اما وقتی برنامه نباشد مشخص نمی شود، چگونه هزینه شده است.

کد خبر 4402314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =