جامعه برای پست های مدیریتی هنوز پذیرای زنان نیست

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: حوزه زنان در مدیریت شهری مقداری تحت الشعاع سایر مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شهر قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناهید خداکرمی گفت: معتقدم حوزه زنان در مدیریت شهری مقداری تحت الشعاع سایر مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شهر قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه جامعه برای پست های مدیریتی هنوز پذیرای زنان نیست، افزود: علی رغم اینکه در تلاش هستیم تا مدیران زن توانمند بتوانند در کنار مردان حرکت کنند، اما همچنان برای تحقق این امر موانع و مشکلات زیادی بر سر راه زنان وجود دارد.

رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه زنان کارآفرین تا حدودی می تواند در این حوزه به ما کمک کند، افزود: زمانی می توانیم به این باور برسیم که یک زن هم از پتانسیل هایی برخوردار است که علاوه بر کارآفرینی و تولید در زمینه اشتغال نیز فعال باشد.

وی با بیان اینکه یک زن موفق می تواند دیدگاه عمومی را نسبت به زنان دیگر تغییر دهد، یادآور شد: زنان توانمند می توانند در جایگاه تصمیم سازی و تصمیم گیری نقش بسیار خوبی در بهبود دیدگاه عمومی داشته باشند.

خداکرمی اضافه کرد: یکی از اهداف مهم زن توانمند، باید شناسایی زنان توانمند در جامعه باشد تا به همه نشان دهد که زن و مرد از نظر استعداد و توانایی با یکدیگر تفاوتی ندارند و هر دو می توانند در خدمت شهر و کشور باشند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه شهرداری تهران در حوزه کارآفرینی ماموریتی ندارد، گفت: شهرداری تهران برای ورود مستقیم به حوزه زنان سرپرست خانوار و ایجاد اشتغال برای آنها ماموریتی ندارد اما می تواند در راستای توسعه فعالیت های اجتماعی و ایجاد ثروت برای رفاه و آسایش مردم با مشارکت خود آنها اقداماتی انجام دهد.

کد خبر 4403710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =