طرح رویش دانشجویان جدید علوم پزشکی شیراز برگزار می شود

پانزدهمین طرح رویش دانشگاه علوم پزشکی شیراز در روز دوم مهر سال جاری، برای ۹۰۰ دانشجویی که برای نخستین بار وارد دانشگاه شده اند، برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فریبا خانی پور - رئیس اداره امور فرهنگی مراکز و دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: این طرح، ویژه دانشجویان تازه وارد به این دانشگاه است و هدف از برگزاری آن ایجاد آمادگی ذهنی و روحی دانشجویان برای حضور در این مرکز آموزش عالی است.

وی افزود: از آنجا که تفاوت های بسیار عمده ای میان مراکز آموزشی دوران متوسطه و دانشگاه وجود دارد و فرد برای ورود به دانشگاه نیاز به کسب مهارت های ارتباطی خاص و ویژه تری دارد، لازم است تا دانشجویان جدید، دانش و مهارت لازم برای این موضوع را کسب کنند.

خانی پور، توانمندسازی دانشجویان را موجب درک بهتر شرایط محیطی خوابگاه و نیز محیط های آموزشی و برقراری ارتباط سالم و منطقی تر دانست و ادامه داد: پانزدهمین دوره از طرح رویش دانشجویان جدید، در قالب برنامه افتتاحیه و معرفی معاونت ها در وقت صبح و سپس برنامه بازدید از غرفه های دانشجویی، در وقت بعدازظهر، پیش بینی شده است.

رئیس اداره امور فرهنگی مراکز و دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: نهادهای دانشجویی از جمله انجمن های علمی، کانون های فرهنگی، محصولات فرهنگی کتابخانه موعود و چند نهاد خودجوش دانشجویی دیگر در این طرح حضور دارند. همچنین برای نخستین بار شاهد تداوم این طرح در قالب برگزاری سه کارگاه در طول نیمسال آموزشی هستیم.

وی گفت: در این سه کارگاه آموزشی که در روزهای ۱۲ و ۱۹ مهر و ۸ آذر، در سالن های مجتمع سینا و صدرای دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می شود، مباحثی با موضوعات توان افزایی و توانمندسازی دانشجویان برای تطابق با زندگی دانشجویی و شرایط این مقطع تحصیلی و همچنین آموزش های لازم برای پیشگیری از انحرافات اجتماعی و عقیدتی ارائه می شود.

خانی پور از برگزاری نشست های آموزشی برای والدین دانشجویان نو ورود خبر داد و گفت: در ایام نام نویسی دانشجویان جدید، هر روزه با حضور مدیران و اساتید مجرب دانشگاه در کنار خانواده این دانشجویان هستیم تا آموزش های لازم را به آنان نیز منتقل کرده تا پل ارتباطی منسجم و مستحکمی در تمام طول دوران تحصیل فرزندان آنان باشیم.

رئیس اداره امور فرهنگی مراکز و دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تلاش برای وارد کردن مباحث آموزشی رویش در قالب واحدهای درسی دانشجویان علوم پزشکی شیراز خبر داد و گفت: در صورت تصویب این پیشنهاد، شاهد شکوفایی فرهنگی و رفتاری مطلوب تر در محیط های آموزشی دانشجویان خواهیم بود.

طرح رویش، یکی از ابتکارات فرهنگی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز است که در طی آن دانشجویان نو ورود به این مرکز آموزش عالی پزشکی، مباحث توانمندسازی عقیدتی و مهارت های ارتباطی را در بدو ورود به دانشگاه فرا می گیرند.

روزهای نام نویسی دانشجویان جدید به دانشگاه علوم پزشکی شیراز، روزهای بیست و پنجم تا بیست هفتم شهریور و در دانشکده توانبخشی این دانشگاه، واقع در بلوار شهید چمران شیراز اعلام شده است.

کد خبر 4404687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =