خريد و فروش سهام از طريق اينترنت در سراسر ايران و جهان توسط بانك توسعه صادرات ايران امكان پذير شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي مهر، مدير عامل بانك توسعه صادرات در مراسم راه اندازي بورس الكترونيك گفت: يكي از عوامل موثر در توسعه بازار سرمايه است و اين موضوع مورد توجه دولت و مجلس شوراي اسلامي قرار گرفته و در برنامه اقتصادي كشور بر آن تاكيد شد.
نوروز كهزادي افزود: هر گونه كمك به توسعه اين بازار و تسهيل دسترسي عموم مردم به بازار سرمايه نقش مستقيم در توسعه اقتصادي  كشور و بنگاه هاي اقتصادي خواهد داشت.
به گفته وي، اكنون خريد و فروش سهام بورس هاي معتبر دنيا از طريق اينترنت امكان پذير است و مردم ايران نيز حق دارند بتوانند از اني نوع خدمات بهره مند باشند  به همين منظور بانك توسعه صادرات ايران اين خدمت جديد را به مشتريان خود ارايه كرده است.
رييس هيات مديره بانك توسعه صادرات ايران با انتقاد از نارسايي شبكه ارتباطي و مخابراتي گفت: با توجه به اهميت و نقش بستر مخابراتي در ارايه خدمات نوين بانكداري نبود اين بستر و نارسايي هاي موجود در آن كشور را براي رسيدن به بانكداري نوين با مشكل موجه كرده است.
كهزادي با اشاره به نقش بازار سرمايه در رشد اقتصادي گفت: از آنجا كه بازار سرمايه در اغلب كشورهاي پيشرفته نقش بسزايي را در رشد توليد ناخالص داخلي آنها دارد اما در كشور به لحاظ نبود شرايط دسترسي سريع و آسان به بازار سرمايه، طولاني بودن پروسه خريد سهام با توجه به لزوم مراجعه به كارگزار، نقش بازار سرمايه در رشد اقتصادي نيز بسيار كمتر است.
وي  از نحوه استفاده از سيستم خريد و فروش سهام از طريق اينترنت سخن به ميان آورد و افزود: مشتريان با مراجعه به سايت بانك توسعه صادرات ايران به نشاني www.edbi.ir و وارد كردن نام كاربري و كلمه عبور قادر خواهند بود تا فرم خريد و فروش سهام را تكميل و با انتخاب سهام مورد نظر، دستور سفارش خريد يا فروش آن را صادر كنند.
كهزادي با اعلام اينكه عموم هموطنان در سراسر كشور تنها با يكبار مراجعه و افتتاح حساب نزد بانك توسعه صادرات قادر خواهند بود نسبت به صدور دستور مبادله الكترونيكي سهام اقدام كنند، گفت: خريد و فروش سهام بورس داراي دو بعد است كه يك بعد آن اطلاعات مربوط به بورس است كه مشتري مي تواند اين كار را از اين طريق انجام دهد.
به گفته وي، مشتريان بانك از سراسر دنيا در طول شبانه روز بدون در نظر گرفتن تعطيلات قادر به مشاهده آخرين قيمت هاي مندرج در تابلوي تالار بورس و صدور دستور خريد و فروش سهام مورد نظر خود خواهد بود.
كهزادي افزود: دستور خريد در ساعاتي كه سهام در تالار بورس كشور معامله مي شود به صورت همزمان رسيدگي و اقدام مي شود و در خارج از اين ساعات اين دستور به صبح روز بعد منتقل خواهد شد.

 

کد خبر 44050

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =