آموزش و آگاه سازی روستاییان نسبت به اعتیاد در دستور کار قرار دارد

اراک- سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: موضوع آموزش و آگاه سازی روستاییان نسبت به مواد مخدر و اعتیاد مدنظر قرار دارد و اعتبارات لازم برای این موضوع پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد ملک حسینی پیش از ظهر یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اراک اظهار داشت: گزارشی که بخشداران در این نشست ارائه دادند، نشان از آن دارد که در برخی از روستاهای اراک خطر گسترش اعتیاد و عرضه و تقاضا به شدت در حال افزایش است، لازم است پیگیری این موضوع با هماهنگی نیروی انتظامی در دستور کار بخشداران و دهیاران اراک قرار گیرد.

سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی افزود: همچنین گزارش های رسیده حکایت از این دارد که اعتیاد در روستاها از مواد مخدر سنتی به سمت استفاده از مواد مخدر جدید و شیمیایی گرایش پیدا کرده است.

ملک حسینی تصریح کرد: همچنین در برخی از اراضی روستاها کشت گیاهان ممنوعه را شاهد هستیم که بخشداران و دهیاران با هماهنگی نیروی انتظامی حتما از گسترش این گونه کشت ها جلوگیری کنند که اگر به موقع اقدام نشود، آسیب های جبران ناپذیر در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه موضوع فرهنگ سازی، پیشگیری و آموزش به خانواده ها به ویژه در روستاها در دستور کار این شورا قرار دارد، بیان داشت: مراکز غیر مجاز ماده ۱۵ شناسایی و با هماهنگی دستگاه نظارتی نسبت به تعطیل آنان و همچنین انطباق سایر مراکز با دستورالعمل پروتکل جدید بهزیستی اقدام خواهد شد.

سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی بیان داشت: در حوزه پیشگیری، درمان و کاهش آسیب های اعتیاد می توانیم از ظرفیت های مطلوب سازمان های مردم نهاد بهره مند شویم.

به گزارش مهر، در این نشست بخشداران حاضر در جلسه به تشریح وضعیت حوزه فعالیت خود در حوزه نقل و انتقال، توزیع و مصرف مواد مخدر و همچنین نحوه مقابله با آن مطالبی بیان داشتند.

گفتنی است تشریح وضعیت بخش ها در حوزه توزیع و مصرف مواد مخدر همچنین میزان و نحوه مقابله با آن به تفکیک هر بخش توسط بخشداران، تشریح وضعیت مرکز استان در مبارزه با مواد مخدر در شش ماه نخست سال جاری توسط مسئول پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی و تشریح وضعیت مراکز بازپروری و رها شدگان از دام اعتیاد مرکز استان توسط بهزیستی، سه دستور کار جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اراک بود.

کد خبر 4405739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =