واجب است در کنار ایران بایستیم

دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم عاشورای حسینی(ع) در ضاحیه جنوبی بیروت ضمن تاکید مجدد بر حمایت از ملتهای مظلوم فلسطین، یمن و بحرین به رژیم صهیونیستی درباره ارتکاب هر گونه حماقت هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم عاشورای حسینی(ع) در ضاحیه جنوبی بیروت گفت: امروز شما حضور گسترده و مخلصانه ای داشتید و وفاداری خود را به سیدالشهداء ابراز داشتید. از شما قدردانی می کنم و اجرا شما با خداوند. 

تاکید بر پیروی از مکتب امام حسین(ع)

وی افزود: ما در روز عاشورا مجددا گردهم آمده ایم و طی سالیان متوالی گردهم می آییم. من از سال ۱۹۹۲ در برابر شما در این مراسم سخنران بوده ام. سالهای زیادی گذشته و جمع ما قوی و ایمان ما در مسیر امام حسین(ع) راسخ تر شده است. شاهد هستیم و می دانیم که در مسیر ما در پشت سر امام حسین(ع) جز پیروزی، عزت، کرامت، آزادی و آزادی بخش بودن و حاکمیت نبوده است.

دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: علت واقعی؛ پایبندی ما به این خط مشی و راه است. طی سالیان، شما با خون و مال وفاداری خود را به اثبات رسانده و در صحنه حاضر بوده اند و جبهه و میدان را ترک نکرده اید. این به سبب پایبندی قوی به مکتب حسین(ع) است. ما پایبند این مکتب هستیم همانطور که زمانی که یزید، عبیدالله بن زیاد و شمر، امام حسین(ع) را در میان دو گزینه قرار دادند ایشان فرمودند: هیهات من الذله.

نصرالله در ادامه گفت: از هنگامی که در لبنان دیده به دنیا گشودیم امام حسین(ع) و این راز و سر ما است. حضور امروز در ضاحیه جنوبی بیروت، بعلبلک، هرمل، صور و نبطیه و مجدل سلم، بنت جبیل و بقاع غربی و در همه شهرها و روستاها و نیز طی شب های گذشته و نیز در تمامی دنیا دلالت بر پیروزی امام حسین(ع) در چنین روزی دارد.

وی افزود: در چنین روز خون بر شمشیر پیروز شد و در نسل کنونی، خون حسین که در رگهای شما جاری است بزرگترین پیروزی بر شمشیر آمریکا، رژیم صهیونیستی و تکفیری که قصد تسلط بر این امت را داشتند، رقم زد.

حمایت از ملتهای مظلوم فلسطین، یمن و بحرین

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: روز عاشورا روز تثبیت مواضع است. ما مجددا پایبندی خود را به مواضع آتی اعلام می کنیم تا در برابر دنیا تاکید کنیم که اولا ما التزام ایمانی، اعتقادی و جهادی خود در قبال فلسطین و قدس را اعلام می کنیم و در کنار ملت فلسطین هستیم. ما مجددا اعلام می کنیم که در کنار فلسطینی ها برای کسب حقوق مشروع خود در برابر معامله قرن هستیم. از مسیرهای بازگشت در غزه و عدم کرنش آنها حمایت می کنیم.

ثانیا، مجددا حمایت خود را از ملت رنج دیده و مقاوم یمن اعلام می کنیم. ملتی که قریب به ۴ سال هر روزشان کربلاست. کربلا دوران در یمن جریان دارد زیرا در جنگ یمن این ملت مظلوم در معرض محاصره قرار دارد و امت از کربلا شانه خالی کرده است. صحنه دیگر از کربلا صلابت و شهامت و شجاعت و صبر و ثبات قدم است. 

وی افزود: ما در روز عاشورا یکی از مهمترین واجبات ملتهای عربی و اسلامی و اعراب و مسلمانان و هر انسان شریفی را در این می بینیم که از سکوت در قبال کشتار روزانه ای که از سوی ائتلاف آمریکایی-سعودی ضد ملت یمن جریان دارد، دست بردارند. باید همه رسانه ها دست به تحرک بزنند و این مسئولیت انسانی و اخلاقی و دینی. این سکوت سبب می شود که جنایتکاران به ارتکاب جنایات خود تشویق شوند و به توحش ضد کودکان، زنان، بشر و حجر در یمن مظلوم بپردازند.

نصرالله بیان کرد: سوم، مجددا ما حمایت خود را از ملت مسالمت جوی بحرین اعلام می داریم به ویژه که شمار زیادی از علما و جوانان آن در زندانها به سر می برند. ما حامی آنها هستیم. بحرینی ها با صبر و مسیر مسالمت آمیز خود همه ظلم و خنجر قدرت حاکم و کشورهای همجوار را تحمل کرده است. ما در کنار گزینه های ملت بحرین و تلاش آنها برای رسیدن به آزادی و کرامت و باقی ماندن بحرین برای ملت بحرین خواهیم بود.

حمایت تمام قد از ایران در برابر تحریم های آمریکا

وی تاکید کرد: چهارم، وظیفه و واجب ما ایستادن در کنار ایران به ویژه با توجه به تحریم های آمریکا که در راستای محاصره ایران و ممانعت از خرید نفت ایران است. همه ما می دانیم که ایران به این خاطر از سوی آمریکا مجازات می شود که به دین و اسلام و جمهوریت و استقلال وحاکمیت و آزادی اش پایبند است. این تحریم ها به این علت است که ایران رهبر، دولت، پارلمان و ملتی دارد که مخالف سرسپردگی در برابر آمریکا هستند و اجازه نمی دهد که احدی برایش تصمیم بگیرد و ثروتهایش را  مشابه آنچه در کشورهای دیگر می گذرد، به یغما ببرد. ایران می خواهد که کشوری مستقل و آزاد باشد. می خواهد به از بین بردن طرح های متوالی اشغالگران کمک کند. ما باید ایستادگی ایران در کنار ملت فلسطین و لبنان را یادآور شویم و ایران اولین کشوری بود که ندای ملت عراق هنگامی که داعش آمد را پاسخ گفت. ایران در کنار سوریه هنگامی که جنگ ضد آن به راه انداخته شد، قرار گرفت. ایران به موضوعات مظلومان و مستضعفان پایبند است. ما باید در کنار آن از نظر سیاسی، معنوی و مردمی در مقابله با محاصره، تحریم و فشار قرار بگیریم.

دعوت لبنانی ها به رایزنی و گفتگو

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: پنجم، در لبنان دعوت مداوم به آرامش، گفتگو، رایزنی و تشکیل دولت و تحمل مسئولیت در قبال پرونده ها را داریم.

هشدار به تل آویو درباره ارتکاب حماقت ضد لبنان

وی بیان کرد: ششم، درباره موضوع اسرائیل باید آگاه باشیم زیرا اسرائیلی ها از اینکه طرحهای آنها در منطقه نقش برآب شده است خشمگین هستند. آنها امید زیادی به تحولات سوریه و عراق داشتند اما می دانند که محور مقاومت قوی تر از قبل آمده است و کشورهای جدیدی عضو محور مقاومت شده اند و ملتهایی وارد عرصه درگیری با دشمن صهیونیست شده اند. اسرائیل نگران و خشمگین و همه باید هوشیار باشیم. دشمن می داند که جنگ آتی تبعات بزرگی برایش به همراه دارد و می داند که نقاط ضعفش آشکار است و نقاط قوت ما را می داند.

نصرالله افزود: وزیر جنگ اسرائیل چند روز قبل گفت: « ما باید بفهمیم که در خاورمیانه دو تغییر راهبردی ایجاد شده است؛ نخست اینکه دشمنان ما موشک های دقیقی در اختیار دارند و دیگر اینکه جبهه داخلی در اسرائیل به جبهه اساسی در جنگ آتی تبدیل شده است اگر در جریان جنگ سال ۱۹۷۳ سربازان در جبهه ها می جنگیدند و مردم در تل آویو در حال نوشیدن قهوه و مطالعه روزنامه بودند؛ هم اکنون شرایط کاملا فرق کرده است». بله همه چیز تغییر کرده است و ما نیز این را باید بدانیم. دشمن می داند که تغییرات بزرگی حاصل شده که انتظارش را نداشته است.

وی گفت: به اسرائیل می گویم اقدامات خود برای سد کردن راه ما سرانجامی نداشته و کار تمام شده است و مقاومت موشک های دقیق و نیز سلاح های دیگری در اختیار دارد که اگر اسرائیل جنگی بر لبنان تحمیل کند به سرنوشتی دچار خواهد شد که هیچگاه انتظارش را نداشته است. آنها می دانند که تکنولوژی به تنهایی نمی تواند که سرنوشت جنگ را رقم بزند و عامل انسانی بسیار مهم شده است. قبل از سال ۱۹۸۲ اسرائیل تهدید به یورش به بیروت می کرد و از سال ۲۰۰۶ تا به امروز آیا اسرائیل تهدید به یورش به بیروت کرده است؟ این(یورش به لبنان)نیاز به نیروی زمینی دارد نه نیروی هوایی و موشکها. در لبنان اکنون شرایط به گونه ای دیگر است و از همین رو تهدیدهای اسرائیل همواره بدون در نظر گرفتن عامل نیروی انسانی بوده است.

نصرالله بیان کرد: ما به نقطه مهمی رسیده ایم ما در موضع قدرت و پیروزی و بازدارندگی قرار داریم و همه اینها را از اتفاقات روز عاشورا در بیش از 1380 سال قبل وام گرفته ایم. مجددا بر تعهد خود به مسیر پیروزی خون بر ششمیر تاکید می کنیم و با هر خطری در آینده مقابله می کنیم. ما وارد امتحانی شده ایم و ما از روز اول به خانم زینب(س) گفته ایم که همه ما عباس تو هستیم ای زینب و طی سالهای گذشته به حق ثابت کرده ایم که همه ما عباس تو هستیم یا زینب.

وی در پایان گفت: ما مجددا پایبندی خود را به امام حسین(ع) اعلام می کنیم و با خون، شهادت و اشک و صبر گفته ایم لبیک یا حسین!

کد خبر 4407675

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha