از معاینه فنی همه اتوبوس‌ها تا ساماندهی ۱۵ هزار سرویس مدرسه

مدیران دستگاه‌های مرتبط با حوزه حمل و نقل و ترافیک، اقدامات صورت گرفته در بحث حمل و نقل عمومی را تشریح کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، پیمان سنندجی در آئین آغاز سال تحصیلی مدارس در معاونت حمل و نقل و ترافیک اظهار داشت: در حال حاضر ۶۲۰۰ اتوبوس در سطح شهر فعال هستند و ۳۸۵۰ عدد از آنها فرسوده‌اند.

وی ادامه داد: خوشبختانه امسال با دستور معاون حمل و نقل و ترافیک از اواسط تیرماه همه اتوبوس‌ها ملزم به دریافت معاینه فنی شده‌اند، بنابراین همه اتوبوس‌ها در حال حاضر معاینه فنی دارند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران افزود: ما همچنین سرویس کودکان استثنایی را با ۹۰ دستگاه خودرو تحت پوشش قرار دادیم و برخی از اتوبوس‌ها مجهز به ویلچر هستند.

سنندجی تصریح کرد: امسال کار ویژه دیگر ما ایجاد ۲۰ خط برای سرویس مدارس است که با در نظر گرفتن ایستگاه‌های جداگانه و بر اساس تجمع مدارس، طراحی و اجرا شد.

وی گفت: ما امسال در ۶۲ نقطه شهر استقرار امداد اتوبوس را داریم تا در صورت خرابی، باعث ایجاد ترافیک نشود.

ساماندهی ۱۵ هزار سرویس مدرسه

در ادامه علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران در ارائه گزارش کاری عنوان کرد: ما فعالیت‌های مربوط به آمادگی برای مهرماه را از سه ماه قبل با ساماندهی سرویس مدارس که امسال قالب جدیدی به خود گرفت، آغاز کردیم.

وی افزود: امسال بیش از ۱۵ هزار سرویس مدرسه که یک سوم آن، تاکسی‌ها هستند، ساماندهی و گواهی صلاحیت برای رانندگان آن صادر شد.

قنادان تصریح کرد: علاوه بر معاینه فنی خودروهای متقاضی، رانندگان نیز به لحاظ سلامت روان و اعتیاد، تست‌های لازم را انجام دادند؛ ضمن اینکه چهار ساعت آموزش نیز در موضوع نحوه برخورد با دانش‌آموزان و قوانین خاص راهنمایی و رانندگی به آنها داده شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران گفت: ما امسال دو نظارت ویژه هم داریم؛ یکی با مشارکت پلیس راهور و دیگری نظارت مردمی که می‌توانند از طریق سامانه مسائل را با ما در میان بگذارند.

وی درباره سرویس مدارس استثنایی اظهار داشت: در این حوزه نیز ما در ۶۰ مدرسه به صورت رایگان، این سرویس‌ها را مستقر کرده‌ایم.

قنادان در پایان خاطرنشان کرد: ما نقاط پرسفر را نیز شناسایی کردیم و برای ۱۰۰ نقطه پرسفر به صورت ویژه تاکسی‌ها را مستقر کرده‌ایم.

کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو

فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران نیز در تشریح عملکرد این مجموعه گفت: ما سرفاصله‌های قطار را در خط‌های ۱، ۲ و ۴ به ۴ دقیقه کاهش دادیم؛ این سرفاصله در خط ۳، ۹ دقیقه و در خط ۵، ۱۰ دقیقه است.

کد خبر 4409488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =