مدیران مدارس مسئول نظارت بر فعالیت سرویس های دانش آموزی هستند

ایلام-رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: مدیران مدارس به عنوان بازوان اجرایی سازمان آموزش و پرورش ملکف به نظارت مستمربر فعالیت رانندگان سرویس مدارس هستند.

 سرهنگ محسن ناصری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارت داشت: دو مولفه اصلی که در زمان انتخاب سرویس مدارس مورد توجه اولیا و مدیران قرار گیرد سلامت اخلاقی راننده سرویس و سلامت فنی وسیله نقلیه است.

وی افزود: سرویس مدرسه یک کلاس سیارمحسوب می شود و یک راننده قادر به اندازه یک معلم بروی افکار و عقاید دانش آموز تاثیر مثبت یا منفی بگذارد از این رو هرکسی شایستگی جابجا کردن دانش آموز را ندارد.

سرهنگ ناصری در ادامه به برخی از وظایف و تکالیف قانونی مدیران در قبال سرویس مدارس اشاره کرد و افزود: درصورتیکه حادثه ای برای دانش آموزان در داخل سرویس مدرسه رخ دهد چنانچه در بررسی ها مشخص شود مدیر مدرسه در عمل به تکالیف قانونی خود کوتاهی کرده سهم قصور مدیر مربوطه به استناد تبصره ۳ماده ۱۴ رسیدگی به تخلفات رانندگی درعلت تصادف لحاظ و مدیرمدرسه به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

رئیس پلیس راهور استان با اشاره به اینکه خودروهای سرویس مدارس حسب بند ب ماده۱ آیین نامه اجرایی حمل و نقل دانش آموزان ، خودروی حمل و نقل عمومی محسوب می شوند، گفت: به استناد ماده ۱۱ ایین نامه صدور گواهینامه رانندگی مصوب ۱۳۹۰حسب مورد دارا بودن گواهینامه پایه دوم یا یکم الزامی است.

وی اضافه کرد: بر این اساس رانندگانی که دارای گواهینامه ب۱ یا یا گواهینامه پایه سوم هستند اجازه رانندگی سرویس مدرسه را نخواهند داشت، بنابراین صدور مجوز برای راننده ی که فاقد گواهینامه معتبر باشد خلاف قانون و مدیر مربوطه باید پاسخگو باشد.

ناصری در پایان به ضرورت همکاری و مشارکت مدیران مدارس با پلیس راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و از آنان خواست در زمان بازگشایی مدارس با اختصاص فضای حیاط مدارس به رانندگان در ساماندهی ترافیک و جلوگیری ازایجادگره ترافیکی بالاخص درساعات تعطیلی به پلیس کمک کنند.

کد خبر 4409491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =