جبهه گیری دیک چنی در برابر دموکراتها

معاون رئیس جمهوری آمریکا با دفاع مجدد از استراتژی جدید بوش در قبال عراق، خاطر نشان کرد که قضاوت کردن درباره کارایی یا ناکارآمدی این استراتژی هنوز زود است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دیک چنی، در گفتگو با نشریه "نیوزویک" از مردم آمریکا خواست تا به بوش فرصت دهند تا سیاست جدید خود در عراق را اجرا کند.

چنی ضمن دفاع مجدد از استراتژی جدید در قبال عراق، اعلام کرد: باید اجازه دهیم این سیاست که بخشی از آن شامل اعزام نیروهای جدید به عراق است؛ اجرا شود، زیرا تاثیر این اقدام طی ماههای آینده مشخص می شود و قضاوت درباره اینکه آیا اعزام نیرو به عراق می تواند سبب کاهش ناآرامی ها شود یا خیر، هنوز زود است.

معاون رئیس جمهور آمریکا در ادامه با جبهه گیری در برابر انتقادهای دموکرات ها ومردم آمریکا از طرح افزایش نیرو در عراق و تمایل آنان برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق گفت : در صورت خروج از عراق، این کشور دچار آشوب و ناآرامی های بیشتری شده و این یعنی شکست آمریکا در عراق.

چنی در ادامه افزود: با گذشت زمان خواهیم دید که آمریکا چگونه امنیت را در عراق برقرار می کند و آنگاه تمام مخالفان طرح افزایش نیرو در عراق تبدیل به حامیان بوش می شوند.

سخنان جدید چنی همانند صحبت های بوش در ششمین سخنرانی سالیانه وی در کنگره است، زیرا رئیس جمهوری آمریکا در آن سخنرانی، ضمن دفاع از استراتژی جدید خود درعراق از قانونگذاران و مردم آمریکا خواسته بود تا به وی فرصت دیگری برای پیروزی در این جنگ بدهند.

    

کد خبر 441008

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =