باید از پتانسیل‌های مردمی برای اجتماعی کردن سلامت استفاده شود

زنجان-شهردار زنجان گفت: باید از پتانسیل‌های مردمی در سطح شهرها و روستاها و محلات برای اجتماعی کردن سلامت استفاده شود و ماندگاری و پایایی جامعه زمانی امکان‌پذیر است که سلامت اجتماعی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مسیح الله معصومی ظهر چهارشنبه در اجلاس دانشگاه‌های کلان منطقه ۶ کشور، شهرداری به‌طور قطع بزرگ ترین نهاد مردمی و مشارکتی هستند که چندین دهه است به شهرها خدمات لازم را ارائه می‌دهد. 

وی اظهار کرد: شهرداری از خود و جنس مردم است و باید در بحث تقویت سلامت با توان برنامه‌ریزی لازم را دارد تا این مهم در جامعه محقق شود. 

شهردار زنجان با بیان اینکه امنیت یک نعمت است، گفت: همان طور که امنیت با وحدت همگانی محقق می‌شود امروز هم باید سلامت را اجتماعی کنیم و همه برای ارتقای سلامت بسیج شویم. 

معصومی با بیان اینکه جمع آوری زباله توسط مردم خود  اجتماعی کردن سلامت است و باید استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در بحث اجتماعی کردن سلامت موردتوجه قرار گیرد، گفت: خوشبختانه در شهر زنجان برای تفکیک زباله‌ها از سازمان‌های مردم‌نهاد استفاده می‌کنیم تاکنون عملکرد این سازمان بسیار خوب بوده است. 

وی گفت: باید از پتانسیل‌های مردمی در سطح شهرها و روستاها و محلات برای اجتماعی کردن سلامت استفاده شود و ماندگاری و پایایی جامعه زمانی امکان‌پذیر است که سلامت اجتماعی شود. 

شهردار زنجان ابراز کرد: باید نظام بهداشت و درمان و سلامت توسط تمام نهادهای دولتی و غیردولتی حمایت شود. 

معصومی افزود: مهرانه زنجان بزرگترین نهاد مردمی است که خدمات درمانی را بیماران سرطانی در سطح کشور ارائه می‌دهد و به هیچ دولتی نیست و با کمک‌های مردمی اداره می‌شود. 

کد خبر 4413093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =