ورود سپاه به رفع مشکلات کودکان کار/ احداث گلخانه برای اشتغال

بیرجند- دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در راستای ایجاد اشتغال برای والدین کودکان کار و خیابان در استان گلخانه احداث می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سید ضیاء الدین حزنی عصر چهاشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: یکی از وظایف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امنیت کشور و دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی بیان کرد: سپاه به دلیل اینکه بتواند این ماموریت را انجام دهد، محرومیت زدایی و مردم دوستی در نقاط حساس کشور مانند استان های مرزی در اولویت کاری خود قرار داده است.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه قرارگاه پیشرفت آبادانی سپاه برای آبادانی روستاهای دارای ضریب محرومیت هشت راه اندازی کرده است، بیان کرد: فقر و محرومیت در کشور زیاد شده بنابراین باید همه دستگاه ها برای رفع محرومیت تلاش کنند.

حزنی اظهار کرد: در همه قرارگاه های عملیاتی سپاه تشکیلاتی باعنوان محرومیت زدایی درست کرده تا بتواند مقداری از محرومیت را کم کند.

وی با بیان اینکه اقدامات زیادی در حوزه محرومیت زدایی انجام شده اما هنوز قابل رضایت نیست، افزود: در ابتدا برنامه ای در روستاها نداشتیم و با مشکل حاشیه شهرها مواجه شدیم.

مشاور فرماندهی کل و دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه با بیان اینکه خراسان جنوبی برای سپاه مهم است، گفت: از دیرباز رفتارهای ضدانقلاب برای ما مشخص است و نباید خراسان جنوبی فراموش شود.

حزنی بیان کرد: در همه مناطق کشور مناطق محروم وجود دارد و امکانات ما محدود بوده و همه مردم ایران در خدمات رسانی ها مهم هستند.

وی با بیان اینکه به عنوان کمک به جمهوری اسلامی ایران وارد کار شده ایم، افزود: سپاه به عنوان یار کمکی دولت، برای کم کردن محرومیت ها وارد میدان عمل شده است.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه برخی از استان ها در خدمت رسانی ها در اولویت اول قرار دارند، اظهار کرد: خراسان جنوبی به دلیل مرزی بودن، جزو اولویت های اصلی سپاه است.

حزنی بیان کرد: برای سال ۹۸ برنامه های عمرانی داریم که باید در گام اولیه تهدیدها مشخص شود.

وی طلاق را یکی از تهدیدها موجود در جامعه دانست و گفت: باید برنامه هایی در راستای تامین جهزیه در خراسان جنوبی انجام شود.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آب و اشتغال دو دغدغه در سطح کشور است، اظهار کرد: برای این دغدغه ها و دیگر زمینه ها اعم از ساخت خانه معلولان، مدارس، جاده ها، مساجد و غیره برنامه هایی داریم.

مشاور فرماندهی کل و دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه بیان کرد: خراسان جنوبی در زمینه طلاق اوضاع مطلوب و قابل قبولی دارد و وارد خط قرمز نشده است که ثمره اقدامات فرهنگی متولیان است.

سردار حزنی اظهار کرد: باید آتش هایی مانند طلاق و بیکاری که که دشمن به سمت ما می ریزد، بررسی شده و ریشه ای به آن پرداخته شود.

وی بیان کرد: همه دستگاه ها باید همکاری و تلاش کنند تا با جبران عقب ماندگی ها به نقطه مطلوبی در محرومیت زدایی ها برسیم.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مهم ترین مشکل خراسان جنوبی آب و اشتغال است، گفت: اگر مسئله آب در این استان رفع شود، مشکلات اشتغال هم حل می شود.

سردار حزنی بیان کرد: اگر مشکلات آب و اشتغال در خراسان جنوبی رفع شود، نیمی از مسیر در رفع معضلات استان را طی کرده ایم.

وی بیان کرد: عقب ماندگی هایی که داریم به این دلیل است که خوب کار نکرده ایم چراکه اگر خوب عمل می شد، شاهد این موارد نبودیم.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: اگر هر کسی در پشت هر صندلی که نشسته به رسالت خود به خوبی عمل کند، بسیاری از عقب ماندگی ها رفع می شود.

وی با اشاره به پیشنهاد خبرنگاران مبنی بر ایجاد گلخانه برای کسب و کار والدین کودکان کار و خیابان، بیان کرد: با ایجاد گلخانه موافق هستیم و باید خبرنگاران در سامان دهی و اطلاع رسانی همکاری کنند.

کد خبر 4413689

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =