داروی مورد نیاز ۶ ماه بیماران خاص ذخیره شد

گرگان- رئیس اداره امور دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: داروی مورد نیاز ۶ ماه بیماران خاص ذخیره شد.

به گزارش خبرنگار مهر قاسم صادقی، پیش از ظهر پنجشنبه در دومین کنفرانس کشوری دندانپزشکی بیماران خاص، اظهار کرد: ارائه خدمات دندانپزشکی به بیماران خاص یکی از برنامه های مهم وزارت بهداشت است.

وی با اشاره به اینکه طی سال های گذشته در این حوزه غفلت هایی صورت گرفته است، افزود: با برنامه ریزی هایی که در وزارت بهداشت به عنوان یک برنامه عملیاتی انجام شده مراکز دندانپزشکی برای بیماران خاص در تمام دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ایجاد شده که امید است تا پایان سال این مراکز در بیشتر دانشگاه های کشور به بهره برداری برسد.

رئیس اداره امور دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: یکی از برنامه های این وزارت خانه ایجاد مراکز جامع درمان برای بیماران خاص همچون ام اس، کانسر، دیالیز، هموفیلی، تالاسمی، ای بی، اوتیسم و معلولان جسمی، حرکتی و ذهنی است که یکی از بخش ها ارائه خدمات دندانپزشکی است.

وی یادآور شد: طی ۶ ماه گذشته ۶ مرکز در تهران، مشهد، تبریز، سبزوار و سمنان راه اندازی کردیم که امید است هفتمین آن در آینده نه چندان دور در گلستان به بهره برداری برسانیم.

صادقی از وجود نیروهای متخصص در سطح کشور خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر تعداد نیروهای متخصص ما حتی بیشتر از بیماران خاص است.

رئیس اداره امور دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تامین دارو بیماران خاص یکی از برنامه های مهم وزارت بهداشت به شمار آید، گفت: ارز دارو بر مبنای ارز دولتی تامین می شود و در اختیار این بیماران قرار می گیرد.

وی از ذخیره سازی ۶ ماهه دارو برای بیماران خاص در کشور خبر داد و افزود: تمام تلاش ما این است اگر کمبودی به دلیل تغییرات قیمت دلار و یا افزایش هزینه ها در دارو وجود داشت با تامین یارانه دارو بیماران خاص از سوی وزارت بهداشت و دولت، کمترین آسیب و مشکل برای آن ها ایجاد شود.

صادقی اظهار کرد: در هر حوزه ای تعداد بیماران خاص و مصرف دارو آن ها بر اساس استاندارد مشخص است که طبق برنامه ریزی های انجام شده نیاز این بیماران بر طرف می شود.

وی یادآور شد: در حوزه دیالیز ۳۵۰ هزار ست دیالیز برای هرسال نیاز داریم که تامین آن صورت گرفت و این کار در قسمت های دیگر هم به صورت جدی در حال پیگیری است.

بیشترین شیوع بیماری سرطان گوارش مربوط به گلستان است

صادقی با بیان اینکه اکنون یک و نیم میلیون نفر از جمعیت ایران جزو بیماران خاص هستند، یادآور شد: بیشترین بیماران خاص مربوط به معلولان جسمی، حرکتی و ذهنی هستند که تحت پوشش بهزیستی قرار دارند.

رئیس اداره امور دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت یکی از بالاترین آمارهای ابتلا به سرطان را مربوط به استان گلستان دانست و خاطرنشان کرد: گلستان جزو استان هایی است که در زمینه بیماری سرطان خصوصا در بخش گوارش بیشترین شیوع را دارد، با مطالعات کشوری که در این زمینه صورت گرفته اکنون کارهای خوبی انجام شده است.

کد خبر 4414190

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =