بخشی از بودجه ها و هزینه ها در کشور صرف موازی کاری می شود

اراک- نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: برون رفت از مشکلات در گرو عملکرد مطلوب دستگاه ها است، در حالی که بخش مهمی از بودجه ها و هزینه ها در کشور صرف موازی کاری می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی ابراهیمی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان مرکزی در اراک، با اشاره به مشکلات و مسائل ایجاد شده در حوزه اقتصادی کشور بیان کرد: شرایط حاکم بر کشور شرایط حساس و سختی است و با این شرایط ما نباید واقعیت هایی که در کشور اتفاق افتاده را کتمان کنیم، زیرا دورنما و آینده اقتصادی کشور به دلیل بی‌برنامه بودن خیلی روشن نیست.

وی ادامه داد: تمامی این مشکلات بیان کننده این است که ما آمادگی کافی برای مقابله با این بحران ها را نداشتیم و در سنوات گذشته اجازه دادیم این مسائل روی هم انباشته شوند و هم اکنون با یک حرکت از سوی دشمن و یا حتی مشکلات داخلی به سمتی رفته ایم که اقتصادمان شکننده شده است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تمامی دستگاه ها و نهادهای کشور به سهم خود باید به تکالیف و وظایف خود به موقع عمل می‌کردند، این مسئله از مجلس شروع می‌شود، زیرا مجلس در بودجه ۹۷ نباید انفعالی عمل می‌کرد.

ابراهیمی تصریح کرد: ما با ثابت نگه داشتن قیمت اقلام انرژی هم‌ اکنون شاهد این هستیم که بخش زیادی از سرمایه کشور در حال خارج شدن است و در این زمینه یک شهامت جدی از سوی مجریان و قانونگذاران وجود ندارد که یک بار برای همیشه ریشه این مشکلات را برطرف کنند.

وی اظهار داشت: زمانی که قیمت ها غیرواقعی باشند و به جای آن تزریق ارزهای غیر واقعی، دادن یارانه و رانت انجام شود قطعا به جای اینکه پویایی را ایجاد کنیم، فساد و رانت را تقویت خواهیم کرد. به هیچ عنوان نمی توان  با دلار ۴۲۰۰ تومانی به مبارزه با دلارهایی که در سطح جامعه با ۱۸ هزار تومان مبادله می‌شود رفت و همین مسئله باعث خروج کالا از شرق و غرب کشور خواهد شد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: وقتی ما تجربه این را نداریم که در زمینه واردات کالای قاچاق خوب عمل کنیم، الان در زمینه خروج کالای مورد نیاز کشور به صورت قاچاق نیز قطعا با همین مشکل مواجه هستیم بنابراین نباید این را کتمان کنیم، بلکه باید به قیمت های واقعی روی بیاوریم.

ابراهیمی گفت: تا روزی که با قیمت های واقعی کنار نیاییم و همه چیز با قیمت طبیعی ارائه نشود و بخواهیم از طریق ابزار و نظارت مسئله را کنترل کنیم موفق نخواهیم شد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به وضعیت اعتباری باید از هزینه های اضافی اجتناب شود و از برگزاری خیلی از همایش ها صرف نظر کنیم و با یک عزم جدی از این جنگ تمام عیار اقتصادی سربلند بیرون بیاییم. همچنین تا جایی که امکان دارد از موازی کاری جلوگیری شود، زیرا این مسئله در کشور به شدت رواج دارد و هزینه زیادی را بدون هیچ بازخوردی به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه عنوان کرد: باید به شهرستان ها توجه شود تا روحیه واگرایی ایجاد نشود. زیرا همین مسئله سبب ایجاد تفرقه خواهد شد. همچنین در انتخاب مدیران باید به توانمندی های استان توجه شود و در تغییر مدیران از نیروهای استانی استفاده شود زیرا هزینه کمتری را به استان تحمیل خواهد کرد و این افراد شناخت خوبی نیز از استان دارند.

کد خبر 4414423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =