تمرکززدایی در تامین امکانات و زیرساخت‌های بهداشت ودرمان ضروری است

مهاجران- نماینده مردم شازند درمجلس گفت: تمرکززدایی در زمینه توزیع امکانات و زیرساخت های بهداشت ودرمان باید مدنظر باشد تا تمام مناطق بهره مند شوند ومردم ناچار به مراجعه به شهرهای بزرگ نباشند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی ابراهیمی پیش از ظهر شنبه در مراسم افتتاح همزمان ۶۰ کانون سلامت محله در مهاجران شازند که با حضور معاون وزیر بهداشت صورت گرفت، اظهار داشت: نقش مشارکت مردمی و بخش خصوصی در حوزه سلامت اجتماعی و بهداشت و درمان بسیار اثرگذار است و بایستی افزایش و توسعه یابد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش و ارتقای سطح سلامت جامعه در گرو فرهنگ سازی و نهادینه سازی الگوی صحیح زندگی است و در حقیقت اگر الگوی سالم زیستی ترویج و اشاعه یابد، بخش مهمی از رسالت حوزه بهداشت و درمان در جامعه به انجام رسیده است.

ابراهیمی بیان کرد: در این زمینه سازمان های مردم نهاد تکلیف و رسالت مهمی بر عهده دارند و بایستی در حوزه بهداشت و درمان و ارتقای این بخش یاور و کمک کار دولت باشند.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: با توجه به گسترش شهرنشینی در جوامع بشری، ارتقای سلامت اجتماعی یکی از مباحث مهمی است که مورد توجه قرار گرفته و در عصر جدید سلامت و بهداشت اجتماعی از اهمیت بسیار برخوردار شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شهرستان شازند با مشکلاتی در حوزه بهداشت و درمان روبرو بوده و از داشتن یک بیمارستان با تجهیزات معمول محروم است، مردم شازند تقاضا دارند وزارت بهداشت و درمان این مطالبه را مورد توجه قرار دهد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چنانچه نتوانیم به نحو مطلوب و متوازن، امکانات حوزه بهداشت و درمان را در سطح کشور به طور متوازن توزیع کنیم، مردم مجبور خواهند بود به مراکز درمانی شهرهای بزرگ مراجعه کنند که مشکلاتی را به دنبال دارد.

ابراهیمی اضافه کرد: در حوزه امکانات و زیرساخت های بهداشت و درمان در نقاط مختلف کشور بایستی به نحوی برنامه ریزی و عمل شود که امکانات محدود شهرهای بزرگ نباشد.

کد خبر 4415824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =