طرح راه اندازی کسب و کار سیار در قزوین عملیاتی شد

قزوین- رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قزوین گفت: بمنظور ایجاد اشتغال برای جوانان، تقویت نشاط اجتماعی و خدمت رسانی آسان به شهروندان طرح کسب وکار سیاربرای جوانان در قزوین عملیاتی شد.

وحید مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص حمایت از کسب و کارهای جدید و اسان و اجرای ایده های جدید برای اشتغال جوانان و ایجاد نشاط در شهر اظهارداشت: بررسی های آماری نشان می دهد به دلایل مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مردم استان قزوین زیاد شاداب نیستند و باید همه تلاش کنیم تا با اجرای طرح های نشاط آور بتوانیم این افسردگی را کاهش دهیم.

مقدم تصریح کرد: در کنار فعالیتهای فرهنگی که از سوی نهادهای مختلف شهری انجام می شود باید بتوانیم با کارهای تاثیرگذار و مستمر که امیدآفرینی کند به نشاط جامعه کمک کنیم و در این راستا از ایده های جدید استقبال می کنیم.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری قزوین تصریح کرد: امروزه با کاهش ارتباطات خانوادگی، دورهمی ها، شاهد گسترش انزوای جوانان و عبوس شدن مردم شده ایم و در این راستا برخی فعالیتهای اجتماعی، فرهنگی و دینی مانند راهپیمایی، شرکت در نمازهای جمعه و جماعات، حضور در بوستانها، غذاخوری ها، سالنهای ورزشی و برنامه های همگانی می تواند به نشاط اجتماعی جامعه کمک موثری کند.

مقدم بیان کرد: باید فضاهای عمومی را بیشتر کنیم و ترویج برون نشینی به نشاط و شادابی و امنیت جامعه کمک می کند و هر چقدر شهر شاداب باشد امنیت بیشتر می شود.

کافه های سیار(فود کار) اشتغال فوری جوانان

وی اظهارداشت: یکی از طرح های جدید که این روزها با استقبال جوانان فعال روبرو شده کافه روستورانهای سیار(فودکار) است که با عرضه سیار اغذیه، نوشیدنی و فست فود در خودروهای کوچک هم شغلی برای جوانان جویای کار ایجاد شده و هم محل پاتق سالمی برای جوانان شده است.

مقدم گفت: یکی از وظایف مسئولان به عنوان حاکمیت تامین شغل و امنیت و شادابی برای همه گروههاست و ما در این طرح از ایده چند جوان استفاده کردیم و به آنها فرصت دادیم تا فضای کسب و کاری ساده راه بیندازند و خود را اداره کرده و به مردم هم خدمت رسانی کنند.

راه اندازی هشت ایستگاه کافه رستوران سیار در قزوین

وی اضافه کرد: تغذیه سیار با هدف اشتغال جوان در قزوین پیاده شده و چون خانواده ها پراکنده شده اند و ارتباط فامیلی کمتر شده و عده ای دنبال فضاهای جدید برای تفریح و تامین نیازهای روزمره هستند این طرح می تواند بخشی از نیازها را تامین کند.

مقدم گفت: در این طرح کسب درآمد برای شهرداری مهم نیست و مهمترین درخواست ما سلامت فضای کار و خانوادگی بودن آن است و دنبال یک روش اصولی و سالم هستیم تا هم فرهنگ سازی و هم جوانان را در کسب و کار کمک کنیم تا آسیب ها کاهش یابد.

وی اضافه کرد: از جوانان فعال در این طرح خواسته ایم و تعهد گرفته ایم کیفیت غذا و خوراکیهایی که ارائه می شود بالا باشد تا رضایت مردم جلب شود.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی شهرداری قزوین اظهارداشت: تاکنون هشت ایستگاه سیار تغذیه در شهر قزوین راه اندازی شده و در صورت موفق بودن طرح و استقبال مردم آن را تا ۱۵ مورد افزایش خواهیم داد.

مقدم بیان کرد: رونق واحدهای سیار، کمک به چرخه اقتصادی صنوف و ایجاد درآمد پایدار برای سازمان، ایجاد زیبایی در شهر، ارتقاء امنیت و شاخص های روحبخش شهری، افزایش  فرهنگ عمومی برای همه، انسانی کردن فضاها، راحتی فضای نشستن و تقویت تعامل اجتماعی، تسهیل اجتماع پذیر شدن شهروندان از مهمترین اهداف اجرای این طرح در قزوین است.

وی اظهارامیدواری کرد در صورت موفق بودن این طرح زمینه راه اندازی خودروهای سیار در عرضه محصولات فرهنگی، کتاب و سیار اقلام نیز فراهم شود.

کد خبر 4416890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =