انتخابات شورای دانش آموزی در ۱۵۰۰ مدرسه استان بوشهر برگزار می‌شود

بوشهر - معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: بیست و یکمین انتخابات شوراهای دانش آموزی در هزار و ۵۰۰ مدرسه استان بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سیروس فتحی صبح دوشنبه در نشست ستاد بیست و یکمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی استان بوشهر اظهار داشت: انتخابات شورای دانش آموزی تمرینی است برای حضور دانش آموزان در صحنه های بزرگ تر در راستای دموکراسی که می تواند موفقیت‌های دانش آموزان را در مشارکت های اجتماعی و سیاسی دو چندان کند.

فتحی ادامه داد: علاوه بر این تمرین، مشارکت اجتماعی از اهداف تشکیل شورای دانش آموزی در مدارس است و استفاده از توانمندی های دانش آموزان، ایجاد و تقویت روحیه مشارکت پذیری را می توان از دیگر اهداف تشکیل این شوراها در مدارس نام برد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر یادآور شد: بیست و یکمین انتخابات شوراهای دانش آموزی استان در روز یکم آبان ۹۷ در مدارس سراسر استان برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: بر اساس پیش بینی کمیته برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در استان، بیش از یک هزار و ۵۰۰ مدرسه انتخابات دانش آموزی را برگزار می کنند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۵۲ هزار دانش آموز از پایه سوم ابتدایی تا دوازدهم به تفکیک دوره تحصیلی و جنسیت در انتخابات شورای دانش آموزی در استان شرکت می کنند یادآور شد: از این تعداد ۷۴ هزار و ۵۰۰ دانش آموز دختر و  ۷۷ هزار ۵۰۰ دانش آموز پسر در انتخابات شرکت خواهند داشت.

فتحی تصریح کرد: طبق پیش بینی که آموزش و پرورش استان داشته است ۱۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز دختر و ۱۴ هزار و ۵۰۰ دانش آموز پسر داوطلب عضویت در انتخابات شورای دانش آموزی می شوند.

وی اضافه کرد: از این تعداد دانش آموز داوطلب انتخابات شورا، ۱۱ هزار و ۵۰۰ دانش آموز به عنوان منتخبان شورای دانش آموزی مدارس استان انتخاب می شوند.

این مقام مسئول با بیان اینکه هر مدرسه براساس تعداد دانش آموز، پنج تا ۱۱ عضو اصلی و علی البدل خواهد داشت افزود: انتخابات شورای دانش آموزی در نوبت صبح ساعت هشت و ۳۰ دقیقه و در نوبت بعد از ظهر ساعت ۱۴ برگزار خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه در سالیان اخیر در بعضی ازمدارس استان، انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شده است گفت: امسال نیز پیشنهاد می شود مدارسی که قابلیت اجرای انتخابات به صورت الکترونیکی دارند آن را اجرا کنند.

وی با بیان اینکه آموزش های لازم برای آشنایی دانش آموزان با شیوه انتخاب صحیح و درک انتخابات اصولی ارائه خواهد شد خاطرنشان کرد: شوراهای دانش آموزی نقش مهمی را در تصمیم آینده دانش آموزان ایفا خواهد کرد و شرایطی باید فراهم شود تا تبلیغات دانش آموزان به طور مناسبی اجرا شود.

فتحی با بیان اینکه مدیران باید پذیرای همکاری های شوراهای دانش آموزی در مدرسه باشند افزود: شورای دانش آموزی یک دارایی در مدرسه است که در صورت جدی گرفتن از جانب مسئولین مدارس می تواند با هم افزایی مثبت در بین دانش آموزان، کمک های بسیاری به مسئولان مدرسه کند.

کد خبر 4417352

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =