مجوز واحدی برای سرمایه گذاری ها شکل بگیرد

اصفهان - سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مجوز واحدی برای سرمایه گذاری ها باید شکل بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر،‌ مهدی مزروعی ظهر چهارشنبه در سیزدهمین نشست مدیران سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری‌های کلان شهرهای کشور اظهار داشت: تدوین شیوه نامه سرمایه گذاری در شهرداری ها بسیار حساس است و در تنظیم آن باید توجه کافی صورت گیرد.

وی با اظهار اینکه انعقاد قراردادهای مشارکتی ایجاد اختلاف هم می‌کند،‌ ادامه داد: این نوع اختلافات به مرور زمان مانع سرمایه گذاری ها می شود و طرح هایی که باید دو ساله انجام شود در مدت هشت ساله صورت می گیرد و همچنین سود آوری آن هم زیر سوال می شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه به منظور جذب سرمایه گذار برای فعالیت های عمرانی موانع قانونی وجود دارد،‌ تصریح کرد: لازم است که از هیئت دولت مجوزهایی را دریافت کنیم.

وی ضرورت شکل گیری یک مجوز واحد برای سرمایه گذاری ها را لازم دانست و افزود: از این مجوز می توانیم در بخش مکانیزم‌های داوری استفاده کنیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهرداری اصفهان اعلام کرد: بهتر است که همزمان با انعقاد قرارداد هیئت مقیمی وجود داشته باشد تا مشکلات احتمالی را در قالب مذاکرات مستقیم حل کند.

اصل مشارکت با سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرداری ها

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری اصفهان نیز در این نشست با جوان دانستن سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری گفت: به طور قطع هر سازمانی در ابتدای شکل گیری با  چالش های مواجه است که امیدواریم با برگزاری چنین نشست های این چالش ها رفع شود.

شهرام رئیسی با اعلام اینکه شهردار اصفهان به اصل مشارکت با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در راستای مولدسازی دارایی های موجود شهر اصفهان تأکید ویژه دارد، افزود: در طول یک سال اخیر شهرداری با قدرت و حمایت از مجموعه سازمان سرمایه گذاری این مسیر را پیش برده است.

کد خبر 4419945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =