پیگیری گشایش مرز چیلات با طرف عراقی از طریق وزارت امور خارجه

ایلام-معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از پیگیری گشایش مرز چیلات با طرف عراقی از طریق وزارت امور خارجه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر،‍ مهدی جمالی عصر پنجشنبه در بررسی وضعیت زیرساخت های مرز چیلات شهرستان دهلران گفت: زیرساخت های مرز چیلات با توجه به تلاش و همت مسئولان استانی و شهرستانی فراهم شده و با تمام توان و از طریق وزارت خارجه موضوع دیپلماسی برای گشایش مرز چیلات باطرف عراقی را پیگیری می کنیم.

وی با اشاره به ۱۲ کمیته در وزارت کشور که یکی از آنها کمیته زیرساخت است، افزود: مسئولیت این کمیته با معاونت حوزه عمرانی است و تاکنون در حوزه زیرساختی در مرزها مختلف اقدامات خوبی انجام شده و در استان ایلام نیز این اقدامات برجسته تر بوده است.

جمالی نژاد به ضعیف بودن زیرساخت های شهر دهلران در حوزه عمران شهری، مبلمان و زیرساخت ها اشاره و افزود: با توجه به سوابق شهرستان در دفاع مقدس لذا نگاه ویژه به این شهرستان نیاز است و ما آمادگی داریم در حوزه زیرساخت های شهری که در حوزه کار ماست موضوعات را پیگیری کنیم.

احمد کرمی معاون عمرانی استانداری ایلام با اشاره به ۲۸ کیلومتر مسیر دسترسی به مرز چیلات گفت: ۱۰کیلومتر از این مسیر در مرحله بیس است که جهت آسفالت نیازمند قیر می باشد که با تامین قیر مورد نیاز آسفالت ان انجام می شود.

وی به دو محدوده ۲۰۰هکتاری برای توسعه گردشگری چیلات اشاره و گفت: گشایش بازارچه و مرز چیلات برای استان و کشور تاثیرگذار است.

سید حسینعلی موسوی فرماندار دهلران با اشاره به اقدامات اساسی در زیرساخت های چیلات با همت و پیگیری مسئولان، افزود: گشایش مرز چیلات از مطالبات عمومی مردم شهرستان است و امیدواریم حضور مسئولان کشوری و مجموعه پیگیری ها موجب تسریع در گشایش این مرز شود.

وی از آمادگی برای تبادل کالا و همچنین عبور زائرین از این مرز اشاره کرد و گفت:طبق مصوبه دولت بازارچه چیلات به رسیمت شناخته شده است و امیدواریم با رایزنی های دیپلماسی طرف عراق پای کار اید و  درآینده نزدیک شاهد گشایش مرز چیلات باشیم.

کد خبر 4421066

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =