آن روز اهواز عاشورا بود/«طاها» پسر کل ایران است

اصفهان - پدر شهید اقدامی در بازدید از نمایشگاه «اهواز سرفراز» گفت: آن روز اهواز عاشورا بود، روز عاشورایی بود که مردم را به رگبار بستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان اصفهان، پدر کوچکترین شهید حادثه تروریستی اهواز شهید طاها اقدامی در بازدید از نمایشگاه پوستر «اهواز سرفراز» که به همین مناسبت برپا شده بود در میان جمعی از بازدید کنندگان اظهار داشت: شور حسینی ما زیاد است، این اقدام باید سریع و به موقع باشد تا شور حسینی پابرجا بماند و خونی که ریخته شده است هدر نرود.

وی افزود: مزار شهید طاها اقدامی فضای کار فرهنگی زیادی دارد، ظرفیت خوبی آنجا هست و ما کمال حمایت را برای راه اندازی و انجام کارهای فرهنگی در آنجا داریم. تقدیر الهی بود که پسر من در این راه فدایی امام حسین (ع) و علی اصغر امام حسین شود.

پدر شهید طاها اقدامی به نقل از فرمانده ارتش گفت: ایشان گفتند اگر صد نفر مثل شما را از دست می دادیم اثری که شهادت محمد طاها گذاشت را نداشت.

وی تاکید کرد: پسرم را از اهواز به اصفهان آوردم تا در زادگاه خودش دفن شود، زیرا پسرم را متعلق به اصفهان می‌دانستم و امیدواریم وظیفه ای که برعهده ماست را ادامه دهیم، امیدوارم این کارها ادامه پیدا کند.

اقدامی ادامه داد: آن روز اهواز روز عاشورا بود. روز عاشورایی بود که مردم را به رگبار بستند و این عکس هایی که منتشر شده است تنها یک هزارم چیزی است که در این واقعه اتفاق افتاد. این واقعه جای کار زیادی دارد به ویژه کار فرهنگی، باید دید دشمنان چه اقدامات فرهنگی کرده اند که فردی می آید الله اکبر می گوید و ادعای مسلمانی می کند و به مردم تیر اندازی می کند.

وی شهادت پسرش را شبیه شهادت علی اصغر امام حسین (ع) خواند و گفت: او نیز علی اصغر زمان خود است و همانگونه که علی اصغر با لبان تشنه به شهادت رسید او نیز پس از مدتی گریه و با لب هایی سفید شده به شهادت رسید.

در ادامه رئیس حوزه هنری استان اصفهان ضمن محکوم کردن این حرکت تروریستی گفت: کوچکترین کاری که توانستیم بکنیم این بود که این نمایشگاه را راه اندازی کنیم تا بتوانیم گوشه ای از آلام مردم ایران، نظام، خانواده‌هایی که مصیبت دیده اند را تسکین دهیم.

مهدی احمدی فر ادامه داد: این حرکت جز معدود حرکات های فرهنگی است که پس از این واقعه تروریستی، در اصفهان صورت گرفته است و همه این حرکتها ضامن حفظ انقلاب و ادامه راه شهدا و شهدای مدافعین حرم و در یک کلام مدافعین وطن است.

مجلسی رئیس مجمع طراحان گرافیک انقلاب اسلامی اصفهان ( آیه) گفت: آنچه می بینید اتفاق نادری است، ما در زمان بسیار کم هنرمندان را همزبان و هم فکر کردیم و این کارها از دل برآمده است و کارهایی است که خودشان تولید کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در فضای مجازی این آثار انعکاس بهتری داشته اند و یکی از کارهای ما برگزاری نمایشگاه بوده است، امیدواریم این نمایشگاه تأثیر خود را داشته باشد و از ذهن مردم پاک نشود.

کد خبر 4424067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =