۲۳ میلیون نفر تحت پوشش نظام ارجاع سلامت هستند

بابلسر - وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی گفت: تاکنون ۲۳ میلیون نفر تحت پوشش نظام ارجاع سلامت هستند و برای ۷۰ میلیون نفر نیز پرونده سلامت الکترونیک تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن زاده قاضی زاده هاشمی صبح پنجشنبه در حاشیه رونمایی از سامانه ارجاع سلامت در گفتگو با خبرنگاران سامانه ارجاع را آرزوی دیرینه نظام سلامت برشمرد و گفت: حتما بیماران در سطح اول باید معاینه و سپس باید به سطوح بالاتر ارجاع شوند.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر هزینه های درمان در کشور به دلیل نداشتن نظام ارجاع سنگین و زیاد است افزود: این امر سبب می شود تا هزینه های زیادی به کشور تحمیل شود و نظام ارجاع کمک می کند تا نکته ای در درمان از قلم نیفتد و هزینه ها را بتوانیم کنترل کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه نظام ارجاع در برخی از استان ها مانند گلستان پیشرو است گفت: نظام ارجاع در مازندران نیز شروع شده است و مدل های متفاوتی برای ارجاع در حال تجربه است.

قاضی زاده هاشمی با عنوان اینکه ۲۳ میلیون نفر تحت پوشش نظام ارجاع سلامت در کشور هستند تصریح کرد: این نظام باید برای کل جمعیت کشور ایجاد شود و قدم اول آن ایجاد پرونده الکترونیک سلامت است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر برای بیش از ۷۰ میلیون نفر پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده است گفت: اگر سالانه حدود ۱۰ میلیون نفر تحت پوشش نظام ارجاع سلامت قرار گیرند، موفقیت بزرگی برای نظام سلامت کسب می شود.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به بالابودن هزینه های دندانپزشکی به اقدامات انجام شده در قالب طرح تحول سلامت گفت: تاکنون برای افراد زیر ۱۴ سال عمده طرح های دندانپزشکی اجرا می شود و حدود ۴۰ میلیون خدمت به دانش آموزان مقاطع مختلف ارائه داده شده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه خدمات دندانپزشکی تحت پوشش بیمه نیست گفت: با شرایط کنونی دولت بعید است بتوانیم فعلا این خدمات را تحت پوشش قرار دهیم و باید بیمه های تکمیلی در این بخش ورود پیدا کنند.

قاضی زاده هاشمی درباره حمایت از بیماران خاص گفت: تاکنون کمبودی برای تامین دارو و تجهیزات این بیماران مشکلی نداشته ایم و برنامه ریزی لازم نیز صورت گرفته است.

کد خبر 4427270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =