اهل سنت باید پرچمدار آزادی فلسطین باشند

سنندج- علیرضا قزوە شاعر آیینی کشور گفت: باید اهل سنت پرچمدار آزادی قدس شریف باشند و از کربلا تا قدس را سنی ها باید در صف مقدم باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا قزوه در حاشیەی هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کردستان که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی سنندج برگزار می شود، در مصاحبە با خبرنگاران گفت: هیچ کس حق ندارد عاشورا و اهل بیت را مختص یک مذهب خاص بداند.

وی افزود: با تحقیق و مطالعە آثار شاعران اهل سنت می بیند کە شاعران اهل سنت در مدح اهل بیت و بە ویژە امام حسین و حضرت علی (ع) از اهل تشیع هم جلوتراند.

 قزوه با اشاره به شعر عاشورایی، اظهار داشت: تعداد شاعران اهل سنت که این سنت عاشورایی را حفظ کرده و برای اهل بیت و عاشورا شعر و نعت زیبا سرودەاند بیشتر از اهل تشیع است. برای مثال کسانی مانند خاقانی، بیدل دهلوی، اقبال لاهوری، شیخ رضا طالبانی.

ماموستا پریشان، ابراهیم ستودە و شاهرخ اورامی شعرهای زیادی در مدح اهل بیت دارند.

این شاعر آیینی گفت: من معتقدم راه آزادی قدس کە از کربلا میگذرد باید با همبستگی میان شیعە و سنی پیمودە شود و باید در راهپیمایی های اربعین کە تشیع، تسنن، زرتشتی، مسیحی، یهودی و حتی بودایی و غیره حضور دارند بیشتر از تشیع بە اهل سنت احترام گذاشتە شود و از حضور آنها با پرچم اهل سنت استقبال شود باید همە در کربلا به هم بپیوندند و از کربلا تاقدس باید اهل سنت پرچم دار باشد.

قزوە گفت: یک بار قدس  به دست یک کرد شجاع  اهل سنت بە نام  صلاح‌الدین ایوبی آزاد شده است  و باید دوبارە اهل سنت این راه را ادامە بدهند و پرچم دار آزادی فلسطین باشند.

کد خبر 4427768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =