دانشگاه بیرجند پیشگام در آمایش و ساماندهی آموزش عالی است

بیرجند- وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه بیرجند پیشگام در آمایش و ساماندهی آموزش عالی است.

به گزارش خبرنگار مهر، منصورغلامی عصر جمعه در حاشیه سفر به بیرجند درجمع خبرنگاران خراسان جنوبی اظهار کرد: دانشگاه بیرجند در رابطه با آمایش و ساماندهی آموزش عالی پیش قدم شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: استانی که داوطلبانه در راستای ساماندهی آموزش عالی چون مأموریت گرایی و ایجاد همگرایی قدم بردارد مورد حمایت قرار می گیرد.

غلامی ادامه داد: افتتاح چهار پروژه با همکاری خیرین و بنیاد حامیان دانشگاه بیرجند قدم بسیار خوبی است که امیدواریم بیش از گذشته در دانشگاه بیرجند و سایر مراکز علمی شاهد این اتفاقات باشیم.

وی افزود: دانشگاه هایی که ظرفیت و پوشش کافی نداشته و از آنان استقبال نشده باید در کنار سایر دانشگاه ها تقویت شوند و تبدیل به مراکز علمی توانمند کنیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه بیرجند امکان بسیار خوبی  برای ساماندهی آموزش عالی دارد.

محمد مهدی مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی نیز در حاشیه این سفر به خبرنگاران گفت: بر مبنای مصوبه دولت نخبگان دانشگاهی در هر استان شناسایی می شوند.

وی اظهار کرد: پیش بینی های متعددی از امتیازات و مشوق های مختلف برای  نگهداشت نخبگان در این دستورالعمل  دولت لحاظ شده است.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: در خراسان جنوبی به ویژه در مناطق روستایی دانشجویان نخبه ای داریم  که باید شناسایی و حمایت شوند و بنیاد نخبگان در این زمینه می تواند بسیار کمک کار باشد.

مروج الشریعه یادآور شد: یکی از مهمترین اهداف دولت ترویج فرهنگ نخبگی است.

کد خبر 4428067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =