نگاه مسئولان به دختران و جامعه کودکان باید تغییر کند

اصفهان - عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: نگاه مسئولان به دختران و جامعه کودکان باید تغییر کند.

فریده روشن در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در راستای حمایت از کودکان باید نیازهای خاص دنیای کودکانه آنها را بشناسیم و موانع پیش روی آنها را رفع کنیم.

وی با بیان اینکه باید دیدگاه های مبتنی بر کلیشه های جنسیتی حذف و حقوق اساسی کودکان شناسایی شود، ادامه داد: در اصفهان شهر دوستدار کودک با ایجاد فضاهای بازی استاندارد کودکان توسعه و ارتقا یابد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اعلام کرد: باید دسترسی یکسانی به فضاهای بازی برای تمامی کودکان فراهم شود.

برنامه ریزی برای کودکان با توجه به مصالح آنها باشد

وی با بیان اینکه امروز دختر بچه ها خیلی در معرض آسیب قرار دارند، گفت: تصویب قانون حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس یک گام موثر در جهت حمایت از این افراد آسیب پذیر است.

روشن با بیان اینکه هرگونه برنامه‌ریزی برای کودکان باید با توجه به مصالح کودک و متناسب با کودکی آنها باشد، ادامه داد: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون حمایت از کودکان و نوجوانان، گامی مهم و ارزشمند در حمایت از کودکان و نوجوانان برداشته است.

آلودگی بصری بعد از آلودگی هوا یکی از آلودگی های زیان بار است

وی که به چالش‌های اصفهان در حوزه تبلیغات محیطی و آلودگی بصری اشاره کرد، افزود: این آلودگی‌ها پس از آلودگی هوا از انواع زیانبار آلودگی است و همه روزه همه شهروندان با آن درگیر هستند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه هیچ یک از شهروندان از آلودگی بصری مصون نیستند، ادامه داد: تبلیغات محیطی یکی از مهم‌ترین ابزارهای رسانه‌ای در فضای باز شهری است و جزیی از محیط شهری محسوب می‌شود که تاثیر شگرفی بر درک بصری و روان اجتماعی دارد زیرا پدیده‌ای با جنبه‌های مثبت و منفی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه تبلیغات محیطی در فضای شهری، جزئی از حقوق شهروندی است که علاوه بر کارکرد رسانه‌ای و تبلیغی خود، می‌بایست کارکرد زیباسازی شهر را نیز داشته باشد، اضافه کرد: ساماندهی و سازماندهی تبلیغات محیطی در راستای تحقق حقوق شهروندی یکی از وظایف مهم و غیرقابل انکار مدیریت شهری است.

کد خبر 4430055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =