اجرای طرح بازآفرینی شهری به منظور ارتقای کیفیت زندگی شهروندان است

انزلی- رئیس شورای اسلامی شهر انزلی اجرای طرح بازآفرینی شهری را در راستای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان دانست و گفت: این ارتقا در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر احمدی فرد شامگاه یکشنبه در پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر انزلی با اشاره به اینکه بازآفرینی شهری یکی از طرح‌های مهم در حوزه مدیریت شهری است، اظهار کرد: در حال حاضر این طرح در بسیاری از شهرها در حال اجرا است.

احمدی فرد با بیان اینکه ریاست ستاد بازآفرینی شهری در شهرستان‌ها با فرماندار و دبیری آن نیز برعهده شهرداران است، افزود: هدف از بازآفرینی شهری ارتقای کیفیت زندگی شهروندان از نظر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

وی به شناسایی مشکلات و ضعف‌های موجود در سکونت‌گاه‌های غیررسمی اشاره کرد و گفت: قلمگوده در انزلی یکی از این سکونت‌گاه‌ها است که ساکنان آن از ضعف خدمات و عدم مالکیت رنج می برند.

رئیس شورای شهر انزلی افزود: هدف از اجرای طرح این بوده که بتوانیم در بافت‌های ناکارآمد و فرسوده، امکانات زیرساختی و ابنیه را بهسازی کرده و همچنین در بخش بافت‌های فرسوده، قوانین دست و پاگیر که مانع نوسازی بوده، بازنگری شود.  

وی در ادامه با بیان اینکه شورای شهر انزلی از حضور نخبگان این شهر در توسعه شهری استقبال می کند، گفت: کمیسیون‌های مختلف شورای شهر انزلی از همه نخبگان برای همکاری و مشارکت در توسعه این شهر دعوت می کند.

کد خبر 4430365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =