برنامه فدراسیون تیروکمان برای کاپ آسیا، جام جهانی و قهرمانی جهان

برنامه فدراسیون تیروکمان برای تیم‎های ملی ریکرو و کامپوند بر اساس مسابقات ۲۰۱۹ قهرمانی جهان و آماده‎سازی حضور در آن با شرکت در دیگر رویدادهای آسیایی و جهانی انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، به غیر از رقابت های انتخابی تیم ملی، کمانداران فعلا برنامه مصوب دیگری ندارند. این مسابقات از روز جمعه با حضور ۲۴۷ کماندار در بخش ریکرو (۱۶۵ کماندار مرد و ۸۲ کماندار خانم) و ۱۸۱ کماندار کامپوند (۱۱۸ کماندار مرد و ۶۳ کماندار خانم) در مجموعه ورزشی آزادی آغاز می شود و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت. 

یک هفته بعد از این مسابقات، اردوهای آماده سازی تیم ملی تیروکمان زیر نظر مجید احمدی و مجید میررحیمی سرمربی کامپوند و ریکرو آغاز می شود تا به تدریج  و با پیگیری تمرینات، ترکیب اصلی تیم ملی در هر دو بخش مشخص شود. 

مسابقات قهرمانی جهان رویدادی است که حضور کمانداران ایران در آن قطعی است. این مسابقات خردادماه سال آینده به میزبانی هلند و در هر دو بخش ریکرو و کامپوند مردان و زنان برگزار می شود. به لحاظ رنکینگ، مسابقات قهرمانی جهان اهمیت خاص خود را در میان رویدادهای مختلف این رشته دارد اما آنچه اهمیت این رقابت ها را بیشتر کرده، انتخابی بودن آن برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو در بخش ریکرو است.

بر همین اساس سرمربیان هر دو تیم ریکرو و کامپوند در برنامه اولیه ای که به فدراسیون ارائه کرده اند، حضور در برخی رویدادهای آسیایی و جهانی پیش از مسابقات قهرمانی جهان را به عنوان بخشی از مراحل آماده سازی  ملی پوشان پیشنهاد داده اند و از جمله مسابقات کاپ آسیا و جام جهانی (خارج از سالن). 

مسابقات ۲۰۱۹ کاپ آسیا اسفندماه به میزبانی تایلند برگزار می شود. تا پیش از رقابت های قهرمانی جهان (۲۰۱۹ هلند) نیز سه مرحله مسابقات جام جهانی برگزار می شود. مرحله اول و دوم این رقابت ها اردیبهشت ماه سال آینده در کلمبیا و چین برگزار می شود و ترکیه هم خردادماه سال آینده میزبان مرحله سوم رقابت های جام جهانی است. 

درخواست سرمربیان دو تیم کامپوند و ریکرو این است که کمانداران ملی پوش پیش از اعزام به هلند در رقابت های کاپ آسیا و یک مرحله از جام جهانی شرکت داشته باشند. 

امید نجاری مدیر تیم های ملی تیروکمان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به این مطلب گفت: فعلا فقط حضور در مسابقات قهرمانی جهان سال آینده در تقویم فدراسیون مصوب شده است. البته چندماه به این رقابت ها باقی مانده اما هدف از برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی، آماده سازی برای همین مسابقات است ضمن اینکه قاعدتا قبل از اعزام به هلند، کمانداران در اردوهای داخلی و خارجی شرکت خواهند داشت. 

وی تصریح کرد: هنوز در رابطه با روند آماده سازی تیم های ملی کامپوند و ریکرو، برنامه ای نهایی نشده است. فقط اینکه یک هفته بعد از مسابقات انتخابی، اردوی تیم ملی تشکیل می شود و بعد از پایان مرحله اول اردو، با یک مرحله ریزش به ترکیب اصلی خیلی نزدیک تر می شویم. بعد از آن بر اساس برنامه های مصوب، روند آماده سازی ادامه پیدا می کند. 

مدیر تیم های ملی تیروکمان خاطرنشان کرد: سرمربی هر دو تیم ریکرو و کامپوند درخواست خود را برای آماده سازی تیم های شان ارائه کرده اند. البته قاعدتا افزایش هزینه ها و قیمت دلار و یورو در تصمیم گیری ها برای مصوب کردن برنامه ها تاثیرگذار است اما احتمالا کاپ آسیا و یک مرحله جام جهانی در برنامه خواهد بود. 

کد خبر 4431718

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =