۳۵ قهرمان ملی معرفی کردم/ علی مرادی کجا بود که ما خبر نداشتیم؟

اظهارات رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در حاشیه بازیهای المپیک جوانان ۲۰۱۸ آرژانتین پیرامون سازندگی در این عرصه با انتقادات فراوانی از سوی اهالی پولاد سرد مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مربیان سازنده وزنه برداری ایران همچون دیگر مربیان استعدادیاب رشته های دیگر همواره در انزوا و گمنامی هستند. در واقع دسترنج زحمات و تیزبینی آنها در کشف ستاره های ملی، همواره به نام افراد دیگری می خورد که حداقل گام را در راه پرفراز و نشیب موفقیت قهرمانان ملی برداشته اند.

یکی از همین مربیان سازنده وزنه برداری، قاسم غزالیان از خطه قهرمان پرور مازندران است که بهداد سلیمی یکی از شناخته شده‌ترین شاگردان اوست. بهداد سلیمی در نوجوانی توسط غزالیان کشف و در نهایت به عرصه قهرمانی معرفی شد.

کسب مدال طلای دسته فوق سنگین بازیهای المپیک جوانان در آرژانتین توسط علیرضا یوسفی که از شاگردان قاسم غزالیان است، بهانه ای شد تا نام این مربی سازنده مازنی دوباره مطرح شود. مربی کهنه‌کار و ارزنده ای که همچنان از بی توجهی مسئولان و متولیان وزنه برداری گلایه دارد و معتقد است مربیان سازنده هیچگاه در ایران به آنچه که باید نرسیدند.

در همین راستا قاسم غزالیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در طول سالها حضورم در عرصه استعدادیابی و مربیگری وزنه برداری، ۳۵ قهرمان در رده های مختلف آسیایی، جهانی و المپیک را به دنیای قهرمانی معرفی کردم. من از سالها قبل با حضور در مدارس و سر کلاس ها به استعدادیابی در وزنه برداری پرداختم و همین نفرات را سالها در باشگاه های قدیمی و معمولی در شهر قائمشهر ساخته و پرداخته دنیای قهرمانی کردم.

وی با اظهار گلایه از اظهارات اخیر علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری در خصوص سازندگی در این رشته گفت: وی بعد از قهرمانی علیرضا یوسفی در المپیک جوانان اعلام کرد این قهرمانان ثمره پشتوانه سازی و برنامه های بلندمدت استعدادیابی فدراسیون هستند اما باید پرسید علی مرادی در طول سالیانی که ما به کشف و پرورش استعدادها پرداختیم، او کجا بوده که ما او را ندیدیم!

غزالیان افزود: رئیس فدراسیون و همکارانش به رغم شعارهای همیشگی، نه تنها در بحث سازندگی کار خاصی نکرده اند بلکه نحوه رفتار با مربیان سازنده را هم نمی دانند. متاسفانه فدراسیون وزنه برداری سالهاست که مربیان سازنده را فراموش کرده و آقایان عادت کرده اند ثمره زحمات و تلاش مربیان را جذب کنند و هنگام قهرمانی در جلوی صف بایستند و افتخارات را به خود نسبت دهند.

این مربی سازنده مازنی معتقد است، همواره بعد از کسب هر قهرمانی و افتخاری برای ورزش ایران، جوایز نقدی و خودروهای اهدایی و بسیاری از پاداش های مادی و معنوی به مربیانی تعلق می گیرد که کوچکترین نقش را در سازندگی و استعدادیابی نداشتند، اما مربیان سازنده همواره مظلوم واقع شده اند و هیچکس خبری از آنها نمی گیرد. من این حرف ها را برای خودم نمی زنم، من سالها در این رشته فعالیت کردم و سن وسالی از من گذشته، بلکه منظورم توجه به مربیان سازنده جوان است که باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی در پایان اظهار داشت: عمری از من گذشته و تعارفی با کسی ندارم، اما واقعا جای تاسف دارد که مربیان سازنده زحمت می کشند و قهرمانان را به عرصه ملی معرفی می کنند، ولی برخی مربیان که اصلا نقشی در این بین ندارند در هنگام موفقیت، همه چیز را به پای خود می نویسند. مربیان سازنده باید در اردوهای تیم ملی و هنگام مسابقات، بالای سر شاگردان خود باشند، ولی سالهاست با مربیان سازنده طوری رفتار شده که هنوز ما نمی دانیم جایگاه اصلی مان در این رشته کجاست؟

کد خبر 4432163

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha