آماده سازی پارکینگ های مهران/ ظرفیت پارک ۸۰ هزار خودرو فراهم است

ایلام- پارکینگ های مهران برای پارک خودروهای زائران اربعین آماده شده و طبق اعلام مسئولان ظرفیت پارک ۸۰ هزار خودرو در این پارکینگ ها وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محوطه ۷۰ هکتاری پارکینگ های مهران تا چند روز آینده مملو از خودرو می شود.

سال های گذشته آماده نبودن این پارکینگ ها مشکلاتی را برای زائرین به وجود آورد موضوعی که امسال عزم مسئولان را برای رفع این مشکل جزم کرد.

محمد سلطانی یکی از زائران و مسافرین در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: از شهر تبریز به شهرستان مهران برای زیارت عتبات عالیات آمدیم، امکانات بسیار خوب است به راحتی هم توانستیم جای پارک خودرو پیدا کنیم.

ظرفیت پارک ۸۰ هزار خودرو در مهران

حجت شاکیان شهردار مهران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پارکینگ بزرگ اربعین و پایانه برکت و نیز پارکینگ های سطح شهر با ظرفیت بیش از ۷۰ تا ۸۰ هزار خودرو آماده ساماندهی خودروهای زائرین هستند.

وی افزود: امسال در پایانه برکت بیش از ۲۰ هزار متر مربع کار زیرسازی و آسفالت انجام گرفته همچنین ایجاد سکوهای پارک سوار و ایجاد سکوهای پارکینگ اتوبوسرانی،  زیرسازی و آسفالت محوطه اربعین نیز فنس کشی محوطه در دستور کار شهرداری قرار دارد که قبل از اربعین به اتمام خواهند رسید.

در کنار پارکینگ های عمومی پارکینگ های خصوصی هم در اربعین امسال به زائران خدمات رسانی می کنند، اما آیا تعیین نرخ برای این پارکینگ ها انجام شده است؟

زیرساخت های پارکینگ ها آماده است

نظام ملکشاهی فرماندار مهران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بالغ بر پنج  میلیارد تومان کمک های لازم توسط ستادهای معین در اختیار شهرداری قرار دادیم که بتوانیم در دو بخش نقدی و غیر نقدی توجه جدی به زیرساخت پارکینگ شهرداری شود.

وی افزود: در بحث تعیین نرخ پارکینگ های خصوصی قیمت گذاری را از طریق شورای اسلامی شهر مهران دنبال کردیم و قیمت همه پارکینگ ها بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر پیش بینی شده ورودی آنها حدود ۴۰هزار تومان است، البته کارهای فرهنگی نیز در این راستا باید انجام گیرد.

تدابیر لازم برای بارندگی در پارکینگ ها

عباداله عیدی نیا عضو شورای اسلامی شهر مهران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به این که در ایام اربعین احتمال بارندگی است تدابیری در این راستا اندیشیده شده که هم پارکینگ اربعین و هم برکت زیرسازی های در این خصوص انجام شده است.

وی افزود: بیس ریزی آنها را انجام دادیم که از بابت این که خودروها مانند سنوات گذشته در بارندگی های زمان اربعین دچار مشکل نشوند.

گفتنی است روز گذشته نیز مسئول روابط عمومی شهرداری مهران در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به ازای پارک خودرو به مدت ۸ شبانه‌روز، در پارکینگ اربعین مبلغ ۴۰ هزار تومان دریافت می‌شود.

احمد مرادپور اظهار داشت: همچنین هزینه ورودی اتوبوس در پایانه برکت مبلغ ۲۰هزار تومان است.

پیش بینی می شود اربعین امسال بیش از ۷۰ تا ۸۰ هزار خودرو وارد پارکینگ های شهر مهران چه در داخل و چه در خارج شهر مهران شوند.

کد خبر 4432578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =