میزان احتکار و قاچاق دارو در شمال خوزستان صفر است

دزفول- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: با توجه به تمهیدات و اقدامات موردنیاز در دانشگاه علوم پزشکی دزفول، میزان احتکار و قاچاق دارو در شمال خوزستان صفر است.

داود سامانپور در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: نوسانات اخیر بازار موجب سودجویی برخی از افراد و درپی آن کمبود و احتکار برخی داروها به ویژه داروهای خاص و دارای متقاضی درنقاط مختلف کشورشد.

وی افزود: این درحالی است که خوشبختانه در بازرسی های مکرر این معاونت از داروخانه های سطح شهرستان های دزفول، شوش و گتوند که درحوزه خدمات رسانی دانشگاه علوم پزشکی دزفول هستند، هیچگونه مورد احتکار و قاچاق دارو مشاهده و گزارش نشده است.

 سلمانپور با بیان اینکه هیچگونه کمبود دارویی در شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول وجود ندارد،ادامه داد: با توجه به جنگ اقتصادی که دشمن با ملت ایران راه انداخته است و طبق تجاربی از تحریمهای سال ۹۰ ذخیره سازی دارو به اندازه کافی انجام شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول تصریح کرد: علاوه بر مراکز دولتی از بخش خصوصی برای ذخیره سازی دارو استفاده می شود و هیچگونه تهدیدی از نظر کمبود دارو حتی داروهای خاص وجود ندارد.

سلمانپور در خصوص مقابله با قاچاق معکوس دارو به خارج از کشور توضیح داد: تنها نگرانی موجود قاچاق معکوس دارو است به این معنی که فروش دارو به خارج از کشور با توجه به کاهش ارزش پول ملی صورت گیرد که تدابیری برای مقابله با این موضوع انجام شده است، به همین دلیل به تمام داروخانه ها و شرکت های تولید و پخش دارو در شهرستان های دزفول، شوش و گتوند مکاتبه و اطلاع رسانی شده تا اگر موردی مبنی بر خرید بیش از حد دارو انجام می گیرد سریعاً به این معاونت گزارش شود تا اقدامات عملی صورت پذیرد.

وی در پایان تأکید کرد: فروش دارو و آمپول های تزریقی بدون نسخه پزشک در داروخانه ها و نیز فروش الکل سفید به غیر از داروخانه ها ممنوع و تخلف است و با آنها برخورد جدی می شود.

کد خبر 4433904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =