مشکلات نوشاد عالمیان برای لژیونر شدن ومکاتبه با مدیر اجرایی آلمان

به گفته دبیرفدراسیون تنیس روی میز این فدراسیون در تلاش است تا از طریق رایزنی‏های لازم و پیگیری آن، مقدماتی حضور نوشاد عالمیان در لیگ آلمان را مهیا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از بازی های آسیایی نیما عالمیان و امین احمدیان دو ملی پوش تنیس روی میز کشورمان در ازای انعقاد قرارداد یک ساله به ترتیب به لیگ فرانسه و اتریش پیوستند. نیما عالمیان که چند هفته ای است با تیم  دسته اولی «ویلنووا» در لیگ فرانسه به میدان می رود. امین احمدیان هم چهارشنبه عازم اتریش می شود تا با تیم  «بادنر» در لیگ دسته اول این کشور به میدان برود. 

این در حالی است که فدراسیون تنیس روی میز در تلاش است مقدمات پیوستن نوشاد عالمیان به جمع لژیونرهای ملی پوش را هم فراهم کند. در این رابطه رایزنی هایی با فدراسیون آلمان و مدیر اجرایی این فدراسیون انجام شده تا در صورت مهیا بودن شرایط، نوشاد فعالیت باشگاهی خارج از کشور خود را در در لیگ معتبر آلمان آغاز کند. 

محمود نظری در گفتگو با خبرنگار مهر در این زمینه توضیح داد و گفت: با موافقت خودِ نوشاد عالمیان رایزنی هایی را برای لژیونر شدن وی آغاز کرده ایم. البته در این زمینه با مشکل مواجه هستیم چراکه بیشتر از یک ماه از آغاز لیگ باشگاهی تنیس روی میز کشورهای اروپایی می گذرد و همه تیم ها ترکیب خود را برای مسابقات کامل کرده اند.

وی تصریح کرد: به همین دلیل با «ریچارد پروزه» مدیر اجرایی فدراسیون تنیس روی میز آلمان رایزنی داشته ایم. به هر حال آلمان معتبرترین لیگ های تنیس روی میز را در اختیار دارد و برای بازیکنی در سطح نوشاد عالمیان بهتر است که در لیگ این کشور مشغول به بازی شود.

دبیر فدراسیون تنیس روی میز با یادآوری اینکه «ریچارد پروزه» در دوره مدیریت قبلی فدراسیون، با تنیس روی میز ایران و به خصوص در رابطه با حضور ملی پوشان در کمپ اشلایگر  همکاری داشت، صحبت های خود را ادامه داد. 

نظری در پاسخ به این پرسش که «چطور شرایط برای لژیونر شدن نیما عالمیان و امین احمدیان به موقع مهیا شد طوریکه در حال حاضر این دو بازیکن با تیم های باشگاهی خود قرارداد دارند اما برای نوشاد عالمیان اقدام به موقع انجام نشد؟»، گفت: شرایط نوشاد با دیگر بازیکنان متفاوت است. وی متاهل است و به همین دلیل با هر شرایطی نمی توانست در لیگ خارج از کشور بازی کند. به  هر حال مسابقات باشگاهی مانند مسابقات بین المللی نیست که برای چند روز محدود پیگیری شود. وی باید شرایط زندگی مشترک خود را هم در نظر داشته باشد.

وی با اشاره به مدال برنزی که نوشاد عالمیان در بازی های آسیایی کسب کرد، یادآور شد: با کسب این مدال شرایط خیلی متفاوت شده است. خودِ نوشاد عالمیان هم مصمم تر شده تا به عنوان لژیونر در لیگ های اروپایی به میدان برود. بر همین اساس رایزنی هایی را در راستای محقق شدن شرایط این حضور آغاز کرده ایم. شخصا با مدیر اجرایی فدراسیون تنیس روی میز آلمان هم مکالمه و مکاتبه داشته و به نتایجی هم رسیده ایم. 

دبیر فدراسیون تنیس روی میز در رابطه با نتایج حاصل شده در این زمینه گفت: همان طور که گفتم یکی دو ماه از آغاز لیگ کشورهای اروپایی می گذرد اما مدیر اجرایی فدراسیون آلمان این امیدواری را به ما داده که در نیم فصل بتوانیم اقدامی داشته باشیم.

نظری تاکید کرد: در هر صورت با جدیت پیگیر وضعیت نوشاد عالمیان و لژیونر شدن وی هستیم. علاوه بر آلمان، حضور وی در فرانسه را هم مدِ نظر داریم. همزمان این دو موضوع را پیگیری می کنیم تا در رابطه با یکی از آنها به نتیجه برسیم. 

کد خبر 4437560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =