معضلات صدور کارت بازیکنان لیگ بسکتبال به خاطر «سربازی»!

 پروسه ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات بازیکنان شاغل در لیگ بسکتبال برای صدور کارت، به خاطر نقص سامانه و لحاظ نکردن موضوع سربازی، مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فدراسیون بسکتبال برای نخستین بار امسال سامانه ای را طراحی کرده تا بازیکنان شاغل در هر دو لیگ برتر مردان و بانوان، با مراجعه به آن و انجام ثبت نام و تکمیل اطلاعات شان  برای دریافت کارت بازی اقدام کنند.

این سامانه طی روزهای گذشته در دسترس بازیکنان تیم های بانوان بود. آنها با مراجعه به این سامانه برای دریافت کارت بازی خود در فصل جدید مسابقات اقدام کردند درحالیکه هنوز بازیکنان تیم های مردان در این زمینه اقدام موفقی نداشته اند.

ظاهرا در سامانه طراحی شده، بخشی ویژه سربازی بازیکنان و تکمیل آن با کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت از سربازی لحاظ نشده و همین مسئله باعث نقص مدارک آنها می شود.

همین مسئله در روند صدور کارت بازیکنان برای شرکت در فصل جدید لیگ برتر مردان اختلالاتی ایجاد کرده طوریکه به گفته ورژ آبکاریان مسئول کمیته مسابقات، هنوز برای هیچ از بازیکنان شرکت کننده در این رقابت ها کارتی صادر نشده است.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر در این رابطه گفت: مشکل ایجاد شده به خاطر نوع طراحی سامانه است و اینکه بخشی برای بازیکنان مرد و موضوع سربازی آنها تعریف نشده است.

آبکاریان ادامه داد: هنوز ثبت نام بازیکنان ۳- ۲ تیم از لیگ بانوان انجام نشده است. بعد از اتمام کامل ثبت نام این دسته بازیکنان که امروز انجام می شود، پیگیر وضعیت ثبت نام بازیکنان لیگ مردان و صدور کارت بازی آنها خواهیم شد.

مسئول کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: قرار بر این است تا بازیکنان مدارک مربوط به خدمت سربازی خود را تحویل فدراسیون دهند. ما هم این مدارک را در اختیار مسئولان سامانه قرار می دهیم تا خودشان در سامانه جایگزین کنند. اینگونه کارت بازی بازیکنان صادر می شود و مشکل نقص مدارک آنها هم برطرف خواهد شد.

فصل جدید مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه های کشور از سوم آبان ماه آغاز می شود. 

کد خبر 4437803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =