۳۸ واحد صنفی در قزوین تعطیل شد

قزوین- رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: ۳۸ واحد صنفی متخلف در سه ماهه دوم سال جاری با بیش از ۹ هزار بازرسی در این شهرستان تعطیل شدند.

سید علیرضا خونساری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: به منظور اجرای آیین نامه ماده ۱۳ قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط شهرستان قزوین در سه ماهه تابستان بیش از  ۹ هزار مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی صورت گرفت که در این ماموریتها یک هزار و ۹۴۴ مورد اخظار به افراد داده شد. .

وی افزود: در این مدت ۵۵ مورد اخطار با تعطیلی ۴۸ ساعته صادر شد و ۳۸ واحد تهیه و توزیع مواد غذایی به طور موقت تعطیل شدند و پرونده آنها برای رسیدگی به تخلفات بهداشتی به مراجع قضایی ارسال شد.

۵۹۳ نمونه برداری از مواد غذایی

محمدتقی سلیمانی، کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین نیز علت تعطیلی واحدهای یادشده را داشتن نواقص بهداشت محیطی طبق آیین نامه ماده ۱۳ قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و رفع نکردن به موقع نواقص بهداشتی و همچنین عرضه مواد غذایی غیرقابل مصرف به استناد جوابیه آزمایشگاه مواد غذایی استان عنوان کرد.

وی افزود: استخر شنا، آجیل پزی، رستوران، اغذیه فروشی و کبابی، ماست بندی، سبزی خُردکنی، تهیه غذای بیرون بر، نانوایی، خواربار فروشی، قنادی، میوه فروشی، جگرکی، آرایشگاه زنانه و لبنیاتی از واحدهای صنفی تعطیل شده است.

سلیمانی گفت: در این مدت تعداد ۵۹۳ نمونه مواد غذایی برای انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی برداشت شده و پرونده ۷۸ متصدی که مواد غذایی آلوده عرضه می کردند به مراجع قضایی ارسال شد.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده تخلف بهداشتی، موارد را با شماره تلفن ۱۹۰ به بازرسان بهداشت محیط استان اطلاع دهند.

کد خبر 4437948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =