تیم ملی مشکلی برای جام ملت‌ها ندارد

معاون توسعه ورزش قهرمانی وحرفه ای وزارت ورزش با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: از آنجایی که فدراسیون‌ها نقش حاکمیتی دارند تمکین در اجرای قانون ضروری‌تر است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا داورزنی پس از انتخاب اسکندری به عنوان رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد گفت: نتیجه چهارسال تلاش همه شما و به عبارتی تلاش ۸ سال گرشته را در کلیپ آقای اسکندری قبل از رای گیری دیدیم. جا دارد از تلاش هیات های استانی تشکر کنیم و اعتماد شما به اسکندری برای چهارسال دیگر ریاست را به ایشان تبریک می گویم. به آقای ولی زاده هم خسته نباشید می گویم که احساس وظیفه کرده و پا به میدان گذاشتند و با ارائه برنامه تلاش کردند تا مثمر ثمر باشند.

وی افزود: آرا نشان می دهد ۱۴ نفری که به ولی زاده رای دادند به نوعی انتظار دارند فدراسیون در چهارسال آینده تحولاتی داشته باشد. این مسئولیت وی را سنگین تر می کند. ایشان باید برنامه هایی تدوین کنند که کاستی ها را بپوشاند. 

داورزنی ادامه داد: در اسنوکر حرفهای زیادی در جهان داربم اما در بولینگ هنوز نتوانسته ایم، این رشته نیاز دارد در بالاترین سطح ممکن استاندارد سازی شود و توجه به بولس هم الزامی است. باید به ظرفیت ها توجه ویژه ای شود و در حوزه بازاریابی هم باید تلاش بیشتری صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: دوستان مجمع مقداری به ثبات مدیریت رای دادند و عده ای هم به برنامه های قبلی رای دادند اما باید از نقطه نظرات این ۱۴ نفر و جامعه بولینگ و بیلیارد هم استفاده کرد.

داورزنی در ادامه صحبتهایش در جمع خبرنگاران درباره ارز ثانویه کشتی گفت: ارز ثانویه کشتی قبل از اعزام پرداخت شد. تامین آن به لحاظ فرآیندی و دریافت اسکناس دشوار بود اما در ساعت های پایانی این مبلغ تامین و به فدراسیون پرداخت شد. برای تامین ارز فدراسیون ها زحمت زیادی هم آقای سلطانی فر و هم خانم فرامرزیان کشیدند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر درباره بحث بازنشستگی روسای فدراسیون ها تصریح کرد: فدراسیون ها موسسات عمومی غیر دولتی هستند و موضوع بازنشستگی هیچ ارتباطی به دولت ندارد. دولت مجری قانون است و همه باید تمکین کنند.

معاون وزیر ورزش تاکید کرد: در فرآیند بازنشستگی دولت هیچ نقشی ندارد و دولت ملزم است قانون را رعایت کند. همه نهادها مشمول قانون فوق الذکر هستند. اگر جایی از منابع دولت استفاده نکنند مستثنی است اما همه که از منابع دولت استفاده می کنند. سه سال اسارت و ۵۰ درصد جانبازی و فرزند شهید بودن استثنای این قانون خواهد بود. دولت هیچ نقش و دخالتی ندارد. فشار زیادی به خود دولت در بخش های مختلف وجود داشت.

داورزنی خاطرنشان کرد: اجازه دهید روند منطقی طی شود. چهار فدراسیون استعفا دادند و سرپرست تعیین شده است. بقیه فدراسیون ها هم در حال بررسی هستند. هیچ دبیر و خزانه دار بازنشسته ای نمی تواند فعالیت کند و شامل همه می شود. ما بدون تحریک و اطلاعات غلط به نهادهای  غیردولتی در اجرای قانون  فعالیت خواهیم کرد. 

وی ادامه داد: خبری دیده ام که فدراسیون ها نامه ای به نهادهای بین المللی نامه نوشته اند. ما چنین نامه ای را ندیده ایم. این بحث، بحث درستی نیست.

معاون وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: این موضوع موضوع دخالت دولت نیست و من به شخصه ندیدم فدراسیونی به فدراسیون جهانی مکاتبه ای کرده باشد. از آنجایی که فدراسیون ها نقش حاکمیتی دارند تمکین در اجرای قانون ضروری تر است. بدون اینکه بخواهیم بحثی مطرح کنیم و نهادی را بیخودی تحریک کنیم قانون را به شکل دقیق اجرا کنیم.

داورزنی درباره شرایط فدراسیون شطرنج برای میزبانی و بدهی های گذشته این فدراسیون گفت: ما جلسه ای با رئیس فدراسیون شطرنج  داشته ایم و با توجه به شرایط دوستان با احتیاط بیشتری میزبانی گرفته اند. اگر بتوانند منابع مالی را تامین کنند ما قبول می کنیم اما در سال گذشته ۳/۵ میلیارد بدهی مسابقات قهرمانی بانوان جهان فشار زیادی به فدراسیون وارد کرد و تجربه ای شد برای خود فدراسیون که بار مالی بیشتری ایجاد نکند.

وی درباره وضعیت تیم ملی فوتبال برای حضور در جام ملتهای آسیا تاکید کرد: نگران حضور تیم ملی در جام ملتها نباشید. تلاش فدراسیون این است که  نه مشکلی در اعزام ها و نه در تدارکات وجود داشته باشد.

معاون وزیر ورزش و رئیس پیشین فدراسیون والیبال درباره استعفای امیر خوش خبر از سرپرستی تیم های ملی والیبال تاکید کرد: خوش خبر  سالهای زیادی در والیبال کار کرده است و فکر می کنم استعفای خود را به رئیس فدراسیون داده است. اینکه آیا استعفایش را قبول کرده اند یا خیر نمی دانم.

کد خبر 4438133

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =