چاله زباله ابوزیدآباد یکی از علل اصلی ورود پشه های سالک است

آران و بیدگل - رئیس اداره محیط زیست آران و بیدگل گفت: چاله زباله شهر ابوزیدآباد یکی از علل اصلی ورود پشه های سالک به بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل است.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه باقری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص مبارزه با بیماری سالک در آران و بیدگل، اظهار داشت: طرح مبارزه با پشه سالک چهار مرتبه به صورت سراسری در شهرستان آران و بیدگل و با همکاری بخشداری ها و شوراها انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه پشه سالک تا شعاع ۷۰۰ متری از داخل شهر می تواند تاثر گذار باشد گفت: نتایج اولیه تحقیقات نشان می دهد که اکثر مبتلایان امسال در آخر تابستان و اوایل پاییز به بادرود سفر کرده اند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل با اشاره به اینکه تاکنون امسال آمار دقیقی از مبتلایان در دسترس نیست، تصریح کرد: پیش بینی می شود اکثر افراد از بخش کویرات آران و بیدگل باشند.

دفن روزانه ۲۵۰ تن زباله در چاله ابوزیدآباد

وی تصریح کرد: برخی از گمانه زنی ها در مورد وجود چاله زباله در نزدیکی محل زندگی مردم به عنوان عامل اصلی وجود پشه های سالک در بخش کویرات به طور کامل ثابت شده نیست چراکه مسافت چاله زباله با محل زندگی مردم خیلی بیش از فاصله در معرض ورود پشه های سالک است.

رئیس اداره محیط زیست آران و بیدگل نیز در این مورد اظهار داشت: یکی از علل ورود پشه های سالک به ویژه در بخش کویرات، چاله زباله شهر ابوزیدآباد است.

اللهیار دولتخواه افزود: با وجود برخی فعالیت ها در زمینه مقابله با مشکلات ناشی از دفن غیر اصولی زباله همچنان شاهد بوی بد و دفن زباله در چاله زباله هستیم.

وی اضافه کرد: روزانه بیش از ۲۵۰ تن زباله به چاله زباله ابوزیدآباد منتقل می شود که اکثر آن از شهرستان کاشان است.

کد خبر 4439379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =