تخصیص ۷۰ میلیارد اعتبار برای راه‌آهن میانه – تبریز

تبریز- استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: هفته گذشته ۷۰ میلیارد تومان از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتباری که دکتر نوبخت در سفر به تبریز به راه‎آهن میانه- تبریز وعده داده بود، تخصیص یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید خدابخش امروز در همایش بزرگداشت روز ملی آمار و برنامه‌ریزی و مراسم رونمایی از دومین سند تدبیر توسعه استان اظهار کرد: آیهای در قرآن کریم در مورد «صحبت» آمده است که میفرماید «وقتی صحبت می‌کنید محکم (به معنای مستند) صحبت کنید و در واقع صحبت مستحکم و سدید را باعث اصلاح جوامع و تصمیمات سدید قلمداد کرده است

وی افزود: سال گذشته، ۲۰ مهرماه که حدود دو هفته از حضور ما در استان می‌گذشت در همایشی در دانشگاه تبریز موضوع بازنگری سند تدبیر توسعه مطرح بود و در حال حاضر که تا دو هفته دیگر استان را ترک میکنیم، این سند آماده شده است و ما به آینده این سند بسیار امیدواریم.

خدابخش در ادامه صحبتهای خود بر لزوم تجهیز مدیران به آمار و اطلاعات دقیق تاکید و تصریح کرد: گاهاً اظهار نظرهایی میشود که آبروی استان و کشور را زیر سوال میبرد که مهم‌ترین دلیل آن نبود آمار و اطلاعات دقیق و مستند است.

این مسوول همچنین مستندسازی کلیه اقدامات و عملکردهای دستگاههای دولتی براساس آمار و ارقام مشخص را ضروری برشمرد و افزود: در قضیه صنعتی شدن کشور در دهه ۴۰ دو شهر تبریز و اراک به عنوان شهر توسعه صنعتی انتخاب شدند و در آن زمان به میزان ۱۰۰ میلیون دلار در کارخانههای تراکتورسازی و ماشینسازی سرمایهگذاری دولتی صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که بعد از انقلاب دولت در مجموعه فولاد مبارکه اصفهان به میزان ۳ تا ۵ میلیارد دلار سرمایهگذاری کرده و بزرگترین سرمایهگذاریها در حوزه نفت و پتروشیمی صورت گرفته است.

استاندار آذربایجانشرقی اذعان داشت: کشور ما یک کشور نفتی است و صنایع تجهیزات مرتبط نفت و پتروشیمی نیز بسیار حائز اهمیت هستند و باید تلاش کنیم با جذب سرمایهگذاریهای موثر در این عرصهها، آذربایجانشرقی در تولید ناخالص داخلی به جایگاه دهه ۴۰ خود بازگرداند.

خدابخش در بخش دیگری از صحبتهای خود متذکر شد: فضای کسب و کار بسیار متغیر است که تصمیمگیری و برنامهریزی را سخت میکند؛ به عنوان مثال در سفر دکتر نوبخت به تبریز ۱۰۰ میلیارد تومان برای راهآهن میانه- تبریز مصوب شد که ۷۰ میلیارد تومان آن هفته گذشته تخصیص یافت، ولی در این فاصله قیمت ورق پل حداقل دو برابر شده است که باید در ماشین‌سازی اراک تولید شود.

کد خبر 4441488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =