شما هم مهمان هستید و هم میزبان/به عشق به امام حسین (ع) آمده اید

شهردار تهران در جمع خدام الحسین (ع) نجف گفت: شما از سوی دیگر برای زائران امام میزبان هم هستید. میزبان سعی می کند بهترین رفتار را در مقابل مهمان داشته باشید.

محمدعلی افشانی در جمع خدام الحسین در نجف گفت: ابتدا از همه خادمان زائران امام حسین (ع) سپاسگزارم که با دل و عشق به همه زائرانی که برای زیارت عتبات عالیات آمده اند، خدمت می کنند.
شهردار تهران افزود: من پیش از این در تهران در جمع شما حاضر شدم. فقط می خواهم باز تاکید کنم که افتخار بزرگی برای شماست که اینجا هم میزبان هستید و هم مهمان.

افشانی توضیح داد: رسم میزبانی و مهمانی، هر دو در فرهنگ کهن ما بسیار مهم بوده و بایدها و نبایدها درباره هر دوی آن ها ذکر شده است.

وی ادامه داد: کسی که می خواهد مهمان شود، بهترین لباس هایش را می پوشد و بهترین آداب را به جای می آورد.

افشانی با بیان اینکه شما مهمان امام حسین (ع) هستید گفت: شما مهمان کسی هستید که بزرگترین انسان هاست و همه بشریت مدیون و وامدار اوست.

شهردار تهران افزود: شما از سوی دیگر برای زائران امام میزبان هم هستید. میزبان سعی می کند بهترین رفتار را در مقابل مهمان داشته باشید.

افشانی با بیان اینکه خدام الحسین باید بهترین رفتار را با مهمانان امام حسین (ع) داشته باشند، گفت: شما باید به عنوان سفیران ایران، تهران و شهرداری پایتخت کشور عزیزمان، برای دیگران الگو و مثال باشید.

شهردار تهران در خاتمه گفت: افتخار می کنم در جمع خادمان امامان هستم.

کد خبر 4441953

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =