دوره پنهان‌کاری‌ها به سرآمد/شهرداری کرج گزارش مالی منتشر کند

کرج - رئیس شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه دوره پنهان‌کاری‌ها به سر آمده، گفت: ما با مردم عهد شفافیت بسته‌ایم و بنای هیچ‌گونه پنهان‌کاری در امور وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس زارع با اعتقاد بر اینکه شفافیت مالی گام عملیاتی شورای پنجم برای صیانت از اعتماد شهروندان است، اظهار کرد: شورای شهر در رویدادی کم‌سابقه شهرداری را ملزم به تهیه گزارشی جامع از هزینه و درآمدهای خود در شش‌ماهه نخست سال جاری کرده است تا به‌صورت شفاف در اختیار شهروندان قرار گیرد تا نخبگان و کارشناسان شهری قادر به تجزیه‌وتحلیل اقدامات صورت گرفته باشند.

وی با تأکید بر اینکه ما با مردم عهد شفافیت و صداقت بسته‌ایم و بنای هیچ‌گونه پنهان‌کاری در امور وجود ندارد، گفت: درصورتی‌که ساختار و نمایی شیشه‌ای از مدیریت شهری کرج در معرض دید عموم قرار گیرد، بی‌شک شاهد شکوفایی مشارکت‌های شهروندی و انگیزه بیشتر مودیان در پرداخت به‌موقع عوارض خواهیم بود که به توسعه و آبادانی مضاعف شهرمان می‌انجامد.

رئیس شورای شهر کرج تأکید کرد: شهرداری کرج طبق ماده ۷۱ قانون شهرداری‌ها مکلف است هر شش ماه یک‌بار منتهی تا پانزدهم ماه بعد صورت جامعی از درآمد و هزینه شهرداری را که به تصویب انجمن شهر رسیده برای اطلاع عموم منتشر کند.

زارع افزود: گرچه این موضوع طی دوره‌های قبل جدی گرفته نمی‌شد اما دوره کنونی شورا مصمم به تحقق شفافیت اقتصادی است و باور داریم که دانستن و مشاهده این صورت جامع حق مسلم شهروندان است و احدی حق پنهان‌کاری در این خصوص را ندارد.

وی اضافه کرد: گزارش هزینه و درآمدهای شش‌ماهه شهرداری کرج در جلسه‌ای علنی توسط مدیرکل امور مالی شهرداری تشریح شده است اما ازآنجاکه نیاز به واکاوی و بررسی بیشتر دارد و برخی آیتم‌های مدنظر نمایندگان مردم در آن لحاظ نشده مقرر شد تا در جلسات آتی موردبحث و بررسی بیشتر قرار گیرد.

رئیس شورای شهر کرج گفت: درمجموع ما این اقدام را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم که روند پاسخگویی، شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی به تمام حوزه‌ها تسری یابد.

زارع بابیان اینکه انتظار همکاران بنده توجه مضاعف شهرداری به کاهش هزینه‌های جاری و جذب حداکثری بودجه‌های عمرانی است، گفت: در حال حاضر لوایح ارائه‌شده از سوی شهرداری با وسواس و دقت نظر در کمیسیون‌های تخصصی و صحن علنی موردبررسی قرار می‌گیرند و خط کش و معیار ما برای تصویب آن منافع و مصالح شهر و شهروندان است.

کد خبر 4442381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =