سیاست کاهش جمعیت کیفری با جدیت دنبال می شود

قزوین- دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: سیاست کاهش جمعیت کیفری با جدیت دنبال خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد قاسمی روز شنبه در بازدید مسئولان قضایی و قضات از زندان مرکزی قزوین و افتتاح شعبه دوم دادیار ناظر زندان گفت: سیاست حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان که مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب و رئیس معظم قوه قضاییه بوده است با جدیت در استان قزوین دنبال می شود و از همه ظرفیت های قانونی در این راستا استفاده خواهیم کرد.

دادستان مرکز استان تاکید کرد: بر این باوریم که در بسیاری از جرائم سبک مجرم می بایست در کنار جامعه اصلاح شود و به همین خاطر دادگستری استان در جهت صدور احکام جایگزین حبس گام های موثری را برداشته است و امیدواریم این سیاست بیش از پیش مورد توجه قضات محاکم قضایی قرار گیرد تا موجب کاهش جمعیت کیفری در زندان های استان شود.

این مقام قضایی استان خاطرنشان کرد: حضور قضات دادسرای قزوین و ملاقات با مددجویان به صورت مستمر صورت خواهد پذیرفت و این حضور قطعا در جهت ایجاد آرامش روانی در زندان و رسیدگی به مشکلات مددجویان بسیار موثر خواهد بود.


قاسمی به افتتاح شعبه دوم دادیار ناظر زندان اشاره کرد و گفت: زندانیان نیز از یک سری حقوق قانونی و شهروندی برخوردارند که بهرمندی آنان از این حقوق در مجموعه قضایی استان بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است که در همین جهت حضور دائم دو دادیار ناظر در زندان در رفع مشکلات مربوط به زندان و زندانیان، رسیدگی به مشکلات آنان و رسیدگی به پرونده  محکومان تسریع خواهد شد که موجب کاهش جمعیت کیفری زندان نیز می شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین به برگزاری مستمر و منظم شورای طبقه بندی زندان تاکید کرد و افزود: تشکیل جلسات مستمر شورای طبقه بندی زندان در جهت رفع مشکلات متعدد مددجویان راهگشا خواهد بود و مرتکبین جرائم سبک مانند تصادف، مهریه، عدم پرداخت نفقه، محکومین مالی و حتی کسانی که ناخواسته و یا بدون سابقه می باشند می بایست در این شورا به آنها کمک کرد تا با مرخصی، آزادی مشروط و پایان حبس بتوان بخشی از مشکلات آنان و خانواده آنها را حل نمود.

قاسمی در پایان تصریح کرد: افزایش شمار بازدیدهای مسئولان قضایی، قضات محاکم و دادسرا از زندان های استان و آزادی هدفمند زندانیان، برنامه راهبردی دادگستری استان قزوین به منظور ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندان ها است.

کد خبر 4442429

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =