بازنگری در پروژه های دانشجویان دکتری دانشگاه امیرکبیر

 رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برنامه داریم تا در راستای ارتقا کیفیت فعالیت های این دانشگاه نحوه ارائه پروژه به دانشجویان دوره دکتری را بازنگری کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی در گردهمایی اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: طی سال هایی که در این دانشگاه مسئولیت داشتیم با کمک اساتید به موفقیت هایی دست یافتیم اما باید این روند توسعه یابد.

وی با اشاره به تدوین و اجرای برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: قرار گرفتن دانشگاه در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان و تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم از برنامه های اصلی این دانشگاه به شمار می رود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: اگر بتوانیم به دانشگاه نسل سوم تبدیل شویم بنابراین قادر خواهیم بود تا در چرخه اقتصادی کشور و تربیت دانشجویان مهارت آفرین موثر باشیم.

معتمدی خاطرنشان کرد: برنامه راهبردی این دانشگاه طی سال های ۹۳ و ۹۴ تدوین شد و اکنون واحدی برای نظارت و به روز رسانی این برنامه در دانشگاه ایجاد شده است.

وی گفت: یکی از اهداف مسئولان این دانشگاه ایجاد محیط آرام برای دانشجویان بود که در این راستا موفق بودیم به نحوی که مجوزهای اجرای برنامه های دانشجویی به طیف های مختلف سیاسی در این دانشگاه ارائه شد و در محیطی آرام این برنامه ها اجرا شد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: لازمه حرکت، ایجاد محیطی مناسب و تقویت همدلی است.

معتمدی تاکید کرد: برای توسعه کیفی فعالیت های علمی و آموزشی دانشگاه اصلاحات ساختاری را طی سال های گذشته در قالب بازنگری و تدوین قوانین، ضوابط و رویه ها آغاز کردیم و براین اساس نظمی در این حوزه ها ایجاد شد.

وی با اشاره به روز رسانی روند جذب، تبدیل وضعیت و ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: درحال حاضر هر ۱۵ روز یک جلسه در این زمینه تشکیل می شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: طی چند سال گذشته ۱۰۰ عضو هیات علمی جدید در این دانشگاه جذب شدند این درحالی است که تعداد ۸۸ عضو هیات علمی دانشگاه نیز طی سال های گذشته بازنشسته شده اند.

معتمدی عنوان کرد: برنامه داریم تا در راستای ارتقا کیفیت فعالیت های این دانشگاه نحوه ارائه پروژه به دانشجویان دوره دکتری را بازنگری کنیم.

وی با بیان اینکه طی سال های اخیر موضوع اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر نیز جدی شده است، گفت: بنابراین جهت گیری دانشگاه ها باید به نحوی صورت گیرد که به موضوع اشتغال توجه داشته باشند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: توجه به کاربردی سازی علم و پژوهش در دانشگاه ها باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا میزان قراردادهای صنعتی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۲.۵ برابر رشد یافته است.

معتمدی تاکید کرد: میزان اعطای مجوز به فعالیت های دانشجویی در این دانشگاه ۲.۵ برابر در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی رشد یافته است. طی سال های اخیر به تمامی گرایش های مختلف مجوز فعالیت دانشجویی اعطا شده است و در عین حال تنش ها نیز در این دانشگاه کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: طی ۴ سال گذشته ۷۰ درصد ظرفیت سلف های دانشجویی این دانشگاه افزایش یافته و آشپزخانه دانشگاه نیز صنعتی شده است.

معتمدی اظهار داشت: همچنین ۱۵ درصد ظرفیت خوابگاه های این دانشگاه نیز با کمک خیرین توسعه یافته است.

کد خبر 4442774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =