اجرای سند آمایش بخشی از مشکلات حوزه آب یزد را برطرف می‌کند

یزد ـ دبیر کانون تفکر آب دانشگاه یزد با اشاره به تدوین سند آمایش استان یزد گفت: امیدواریم اجرای این سند بتواند بخشی از مشکلات حوزه آب یزد را برطرف کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر سمسار یزدی عصر امروز در نشست تخصصی آمایش آب‌محور  در دانشگاه یزد اظهار داشت: نیاز اصلی در زمینه رفع مشکل آب در حال حاضر، مدیریت صحیح و اصولی منابع آبی موجود داست.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم بحران آب را مدیریت کنیم و راهکار ریشه ا ی و اساسی برای آن ارائه دهیم، باید ابتدا به دنبال تدوین و اجرای سند آمایش سرزمین باشیم زیرا در غیر این‌صورت و بدون برنامه نمی‌توانیم به نتایج درستی دست پیدا کنیم.

سمسار یزدی با اشاره به فعالیت‌های کانون تفکر آب برای رفع مشکل آب استان یزد افزود: این کانون از اساتید دانشگاه، متخصصان حوزه آب، صنعت و کشاورزی تشکیل شده و کار آنها بررسی راهکارهای تأمین آب مورد نیاز است.

دبیر کانون تفکر آب دانشگاه یزد خاطرنشان کرد: تلاش این کانون در ابتدای کار این بوده که بتواند وضع موجود و سیمای فعلی منابع آب استان یزد را رصد کرده و سپس به بحث مدیریت مصرف آب بپردازد.

وی ادامه داد: آب و آمایش سرزمین، تغییرات آب و هوایی و اثرات آن در منابع آب استان، راهکارهای دسترسی به منابع آب جدید و انتقال آب به استان، بازچرخانی آب و آب‌های غیرمتعارف بخشی از محورهای مورد بررسی در این کانون بوده و تا به حال بیانیه های مختلفی درباره موضوعات مرتبط با آب استان صادر شده است.  

سمسار یزدی با تاکید بر این کانون تفکر آب استان یزد بحث سند آمایش را نیز پیگیری می‌کند و معتقد است مشکل آب استان باید با برنامه حل شود، تاکید کرد: خوشبختانه سند آمایش سرزمین به صورت ملی و استانی در حال تدوین است و امیدواریم بتوان از طریق این سند، مشکلات حوزه آب را با دیدی دقیق‌تر رفع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس سند آمایش استان، به طور قطع در استان کم آبی نظیر یزد، صنایع آب‌خواه، کشت و کارهای پرآبخواه و .... اجازه فعالیت نخواهند داشت و شرایط به شکل بهتری رقم خواهد خورد.

کد خبر 4443055

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =