وجود ۳۰ کیوسک غیرمجاز در کرج/کیوسک‌داری برخی دستگاه‌های اجرایی!

کرج - سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری کرج از وجود ۳۰ کیوسک مطبوعاتی غیرمجاز در کرج خبر داد.

عباس وحیدی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص فعالیت حال حاضر کیوسک‌های مطبوعاتی سطح شهر کرج، گفت: با توسعه فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال مراجعات مردم به این کیوسک‌ها برای دریافت روزنامه و دیگر رسانه‌های مکتوب کم شده است و این موجب شده که کیوسک داران به فروش مواد خوراکی ازجمله تنقلات و یا عرضه سیگار روی‌آورند.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا اداره و واگذاری برخی کیوسک‌های شهر توسط دیگر نهادهای اجرایی استان انجام می‌شود؟ گفت: در حال حاضر تعداد کیوسک داران موجود در کرج که دارای مجوز فعالیت هستند زیاد است و این جواز کار نیز در سال‌های قبل توسط شهرداری و یا چند نهاد دیگر صادرشده است.

مجوز کیوسک‌ مطبوعاتی در کرج صادر نمی‌شود

سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج در پاسخ به این سؤال که آیا لایحه شورای شهر در خصوص عدم صدور مجوز کیوسک‌های مطبوعاتی اجرایی شده است یا خیر؟ گفت: خوشبختانه این لایحه توسط شورای چهارم تصویب و اجرایی شده است.

وحیدی بابیان اینکه گاهی در کنار اشخاص حقیقی برخی از دستگاه‌های اجرایی هم برای درآمدزایی بیشتر وارد این فضا شده‌اند و یکسری کیوسک‌ها در نقاطی از شهر دایر کرده‌اند، افزود: طبق آخرین برآورده های انجام‌شده توسط سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرج ۳۰ کیوسک غیرمجاز در سطح شهر فعالیت می‌کنند، طی ماه‌های اخیر سعی کرده‌ایم طبق اختیارات قانونی برای جمع‌آوری چند مورد از این کیوسک‌ها اقدام کنیم.

وی در خصوص بازدیدهای دوره‌ای از کیوسک‌های مطبوعاتی سطح شهر، افزود: در جریان این بازدیدها مشاهده‌شده که انواع خوراکی ارائه می‌شود و این موجب شده تا مجمع امور صنفی درخواست کند در صورت امکان به مینی سوپر تبدیل شوند.

اجاره ماهانه یک کیوسک مطبوعاتی در کرج از ۴۰۰ تا ۱۰۰ هزار تومان استسرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج بابیان اینکه این سازمان به‌هیچ‌عنوان متولی ارائه مجوز برای تغییر کاربری کیوسک‌های مطبوعاتی نخواهد بود، گفت: بعد از گذشت این‌همه سال وقتی می‌بینیم که فروش مطبوعات در کیوسک‌ها جایگزین ارائه انواع خوراکی‌ها، تنقلات و یا دخانیات شده است باید به دنبال این باشیم که توسط متولیان امر با راه‌حل قانونی برای تغییر کاربری این کیوسک‌ها اقدام شود.

وحیدی با توضیح اینکه کیوسک داران مطبوعاتی برای تأمین بخشی از هزینه‌های خود به فروش اقلام خوراکی روی آورده‌اند، اضافه کرد: در حال حاضر مبالغ تعیین‌شده برای اجاره ماهانه یک کیوسک مطبوعاتی بر اساس موقعیت قرارگیری آن متفاوت است و بر اساس اعلام نظر کارشناس تعیین می‌شود.

وی توضیح داد: طبق دستورالعمل‌های موجود و کارشناسانه درجه‌بندی کیوسک‌ها بر اساس یکسری آیتم‌های خاص ازجمله نقطه فعالیت آن صورت می‌گیرد اما بیشترین رقمی که اکنون بدین منظور لحاظ شده حدود ۴۰۰ هزار تومان و کمترین مبلغ آن‌هم حدود ۱۰۰ هزار تومان برای اجاره ماهانه یک کیوسک مطبوعاتی است.

کد خبر 4444004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =