بمباران تبلیغات اقتصادی بر سر شهروندان بجنوردی

بجنورد- عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: شهر و شهروندان بجنوردی در سیطره بمباران تبلیغات اقتصادی قرار گرفته اند.

علیرضا باغچقی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره حجم بالای تبلیغات های اقتصادی در سطح شهر بجنورد، اظهار کرد: تبلیغات گسترده اقتصادی با هدف قرار دادن جامعه شهری انجام می شود که خسارتی ویژه از بُعد سلامت روان برای شهروندان ایجاد می کند.

باغچقی با بیان اینکه شهروندان اسیر گستره تبلیغات شرکت ها و برندها شده اند، تصریح کرد: بازنده اصلی این تبلیغات به لحاظ بهداشت روانی اجتماعی و اقتصاد خانوار، مردم هستند.

وی افزود: این حجم از گستره تبلیغات با ابزارهایی نظیر بیلبوردها، استند، فلکسی، تابلوی کنارپیاده روها، دیوار نویسی ها، تلویزیون های شهری، تلویزیون های ایستگاه های اتوبوس، بدنه های ایستگاه های اتوبوس، بدنه اتوبوس و همچنین افزودن تبلیغات داخل تاکسی ها نیز جدیدا در معرض بمباران قرار گرفته است.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد تصریح کرد: این حجم از تبلیغات شهری در کنار تابلوهای تجاری صنوف که حق مسلم کسبه و اصناف برای معرفی صنف خود است، قرار دارد.

باغچقی گفت: افزون بر این تبلیغات های شهری، تبلیغات های صداو سیما، رسانه های مکتوب، شبکه های اجتماعی و مجازی نیز در این هجمه وجود دارد که البته این چند مورد از حیطه برنامه ریزی مدیریت شهری خارج است.

وی ادامه داد: نمی توان به بهانه واهی افزایش درآمدهای شهرداری این حجم از تبلیغات در سطح شهر که سبب بهم ریختگی منظر شهری و به تبع آن آلایندگی های بصری می شود و بهداشت روانی جامعه را مورد تهدید قرار می دهد به اجراء گذارد.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد عنوان کرد: قرار گرفتن در این حجم از گستره تبلیغاتی هرچند کوتاه مدت باشد در نهایت سبب مسخ شهروندان می شود.

باغچقی با بیان اینکه اگر چه برای معرفی و فروش کالا تبلیغات ضرورت دارد، گفت: حجم استفاده از ابزارهای تبلیغاتی در یک محدوده شهری نیازمند رعایت اصول کارشناسی است تا مزایای اقتصادی برندها و آسیب های روانی حاصل از این تبلیغات نیز در جامعه مورد بررسی قرار گیرد.

وی اظهار کرد: متاسفانه تاکنون برای ظرفیت سنجی امر تبلیغات در سطح شهر بجنورد به عنوان مرکز استان خراسان شمالی، مطالعه موردی، مورد نیاز انجام نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد تاکید کرد: همان طور که برای تبلیغات حوزه فرهنگی و آموزشی، مطالعه و کارشناسی های لازم انجام می گیرد، ضرورت دارد برای تعیین سطح تبلیغات های شهری و حجم ابزارهای مورد اشاره نیز این مطالعات انجام شود.

باغچقی گفت: امیدواریم با نگاه و رویکردی که در مدیریت شهری وجود دارد، در اسرع وقت نسبت به مطالعه و کارشناسی تبلیغات های سطح شهر گام برداشته شود تا بهداشت روانی شهروندان بیش از این مورد تهدید قرار نگیرد.

کد خبر 4444342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =